banner851

banner614

TAM 73 MİLYON TL

Düzce Üniversitesi’ne sağlık ve çevre alan ihtisaslaşması için dev bütçe! ülkemizdeki beş pilot yükseköğretim kurumu arasında yer alma başarısı gösteren Düzce Üniversitesi’ne, Yükseköğretim Kurulu ve Kalkınma Bakanlığı tarafından 73 milyon TL ayrıldı.

banner619
Yerel Haber 26.12.2017, 17:59
2199
TAM 73 MİLYON TL

 “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi”nde ülkemizdeki beş pilot yükseköğretim kurumu arasında yer alma başarısı gösteren Düzce Üniversitesi’ne, Yükseköğretim Kurulu ve Kalkınma Bakanlığı tarafından 73 milyon 247 bin TL’lik dev bütçe ayrıldı.

Sağlık ve çevre alanlarında desteklenecek Düzce Üniversitesi için tahsis edilen bütçe, proje kapsamında desteklenen Bingöl Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi’ne ayrılan bütçenin de çok üstünde yer alıyor.
Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanan bütçenin tamamı, Düzce’nin kalkınması amacıyla Düzce Üniversitesi’nin sağlık ve çevre alanlarındaki ihtisaslaşma çalışmalarında kullanılacak. Kurulduğu tarihten itibaren şehrin ve bölgenin sürdürülebilir kalkınması için birçok başarılı çalışmaya imza atan Düzce Üniversitesi, bütçenin kullanıma açılmasıyla birlikte çalışmalarını daha fazla artırarak projelerini hızlı bir şekilde hayata geçirecek.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (7)
Aydın 4 yıl önce
Allah devletimizden razı olsun.nerden nereye.10 sene önce ufak bir film için bile adaya boluya gidiyorduk be...
veterinerlik fakültesi 4 yıl önce
üniversiteye veterinerlik fakültesi ve kalıcı üni. arası daha sık ve rahat ulaşım istiyoruz.
Selam 4 yıl önce
Hepsini tıp fakültesi kullanır.
Öğrenci 4 yıl önce
Proje aşamasında Rektörümüz bunun haberini verdi yakında başlayacaklar
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
NEDEN DİŞ FAKÜLTESİ DÜŞÜNMÜYORUZ?
NEDEN HER KONUDA, HEP BOLU, SAKARYA VE İZMİT'İN GÖLGESİNDE KALIYORUZ?
Vatandas 4 yıl önce
Belki hastaneye bi tane daha tomografi cihazı alırlar
Ahmet 4 yıl önce
Allah devletimize milletimize zeval vermesin.