banner851

banner614

TAPULAR DAĞITILDI

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi kredi ödemelerini yapan üyelerine tapularını törenle teslim etti.

banner619
Yerel Haber 17.05.2014, 14:31
224
TAPULAR DAĞITILDI

 

1984 yılında kurulan Küçük Sanayi sitesi, o tarihlerde yapılan itirazlar neticesinde tapularını almak için 13 yıl davalarla uğraşmış ve sonunda tapuların bir kısmına kavuşmuştu. Yeniden imalatlara başlayan kooperatif bu kez 1997 yılında yaşanan sel ardından 1999 yılında yaşanan depremler nedeniyle çalışmalara ara vermişti.

 

Şimdi Yüzde 99’u tamamlanan kooperatifte tapular kaldığı yerden dağıtmaya devam etti. Küçük Sanayi Sitesi’ndeki işyerlerine ait tapu dağıtımı, gerçekleştirilen törenle hak sahiplerine teslim edildi. KSS’nin Melen kenarındaki şantiyesinde düzenlenen tapu törenine Garnizon Komutanı Ramazan Akça, Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, Fevai Arslan, belediye meclis üyeleri, kooperatif üyeleri ve işyeri sahipleri katıldı. Programda Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için siyah pankart asıldı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından törende konuşan Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, Düzce’yi yakışır ve gelişecek kapasiteye sahip bir sanayi merkezinin olduğunu ifade ederek esnafa bol kazanç diledi. Sanayi sitesinin girişi için karayolları yetkilileri ile görüşerek gündeme aldıklarını belirten Korkmaz, takipçisi olacakları sözünü verdi.

 
Düzce Milletvekili Fevai Arslan ise emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu başkanı Mehmet Bakan, sanayi sitesinin yüzde 99.5 oranında bitirildiğini yüzde 60 işyerinin faaliyette olduğu bilgisini verdi.

 

 

Konuşmalarını ardından kredi ödemesini yapan üyelerden temsili 10 kişiye tapuları teslim edildi. Tören Yemek ikramı ile son buldu.

banner844
Yorumlar (0)