banner851

banner614

TARIMDA GİRİŞİMCİ KADIN SAYISI ARTIYOR

Düzce’de “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında eğitim alan 75 kadın çiftçi için Kaynaşlı’ya bağlı Sazköy’de sertifika töreni düzenlendi.

banner619
Yerel Haber 27.04.2018, 14:55 27.04.2018, 16:54
535

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nca uygulanan “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında Düzce’de 75 kadın çiftçi, KOSKEB ve İŞKUR destekli uygulamalı girişimcilik eğitimleri aldı. Bu eğitimleri başarıyla tamamlayan kadın çiftçilere yönelik, Kaynaşlı’ya bağlı Sazköy’de bulunan Tekir Köy Evi’ne teknik inceleme gezisi düzenlendi ve ayrıca sertifika töreni yapıldı.

Törene, Düzce Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu, İl Müdür Yardımcısı Necdet Çiçek, şube ve ilçe müdürleri ile kursiyerler katıldı. Kursiyerlerin sertifikalarına kavuştuğu törende bir konuşma yapan İl Müdürü Kabaoğlu, program kapsamında eğitim alan 75 kadın çiftçi tarafından seracılık, tıbbi-aromatik bitkiler, sebzecilik, meyvecilik, çiçekçilik, küçükbaş-büyükbaş hayvancılık, arıcılık, kümes hayvancılığı, işleme-pazarlama, aile işletmeciliği ve kırsal turizm konularında projeler hazırlandığını belirtti. Jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda dereceye girmeye hak kazanan proje sahibi kadın çiftçilere Kastamonu’da düzenlenecek olan "Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni"nde teşvik ödülleri verileceğini söyleyen İl Müdürü Kabaoğlu, sertifika alan tüm kadın çiftçileri kutlayarak sertifikalarının hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)