banner851

banner614

TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ KALMADI

banner619

Düzce’de dün akşam etkili olan dolu ve sağanak yağış en çok merkeze bağlı Fındıklı Aksu Köyünü vurdu. Ağaçların devrildiği evlerin çatılarının uçtuğu köyde taş üstünde taş kalmadı.

banner846
Yerel Haber 09.05.2017, 10:34 09.05.2017, 13:25
8469
banner844

Düzce dün akşam dolu ve sağanak yağışa teslim oldu. Akşam saatlerinde birden bastıran sağanak yağış yerini birden dolu yağışına bıraktı. Rüzgarla birlikte bastıran yağış özellikle köylerde etkili oldu. Doluya hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kendilerini kapalı alanlara atarak korunmaya çalıştı.

Dolu yağışının ve rüzgarın etkili olduğu köylerden biri Fındıklı Aksu Köyü oldu. 90 haneli köyde etkili olan rüzgar ağaçları devirdi. Evlerin çatılarının uçmasına neden oldu.


Ağaçların yola devrilmesi nedeniyle köyde ulaşım güçlükle sağlanabildi. Vatandaşlar olumsuz hava koşulları nedeniyle perişan oldu.

Köyde yaşayanlar herhangi bir can kaybı ve yaralanma olayının yaşanmaması için kendilerini güvenli alanlara attı. Köyde yaşayan bir vatandaş kovanların devrilmesi sonucu arıların saldırısına uğrayarak hastanelik oldu. Rüzgar, dolu ve sağanak yağışın köye verdiği zarar ise gün ağarınca ortaya çıktı.Birçok ev ve bahçenin zarar gördüğü köyde vatandaşlar yağışın olumsuz izlerini silmek için onarma çalışması başlattı. Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından hasar tespit çalışmaları yapıldı. SEDAŞ, İl Özel İdaresi, Telekomünikasyon yetkilileri köye giderek haberleşme ve enerji hatlarında inceleme yaptı. İnceleme çalışmasının ardından köydeki 3 mahallede 3 ayrı ekip oluşturularak çalışmalara başlandı. 

Yorumlar (3)
AsiŞah 4 yıl önce
Güzel köyüm ne hale gelmiş
M.Güler 4 yıl önce
Çok büyük geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.
Mağdur 4 yıl önce
Biz de mangala gidelim dedik dolu yA yakalandık. Kocaman kocaman dolu yağdı :) mağduruz da mağduruz