banner851

banner614

TASARRUF BELEDİYELERDEN BAŞLADI

İddialara göre ekonomide yaşanan sıkıntının faturası kamu kurumlarına yansıyor. İlk olarak belediyelerden başlanırken iddialara göre önümüzdeki ay belediyelere aktarılacak kaynağın yüzde 30 oranında azalacağı belediyelere yazılı olarak aktarıldı.

banner619
Yerel Haber 30.07.2018, 11:23 30.07.2018, 17:50
2978

Seçim, emeklilere bayram ödeneği ve zam gibi ödemelerin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamuda tasarruf tedbirleri almaya başladıklarını ifade etmişti. Tedbir alınması konusu ilk olarak belediyelerden başladı.

Belediyelere, önümüzdeki ay aktarılacak kaynağın yüzde 30 oranında azalacağı yazılı olarak bildirildi. Karayolları ve Devlet Su İşleri başta olmak üzere yatırımcı kurum ve kuruluşlara da ödeneklerde kısıntıya gidileceğinin sözlü olarak bildirildiği ifade edildi.

Seçim öncesinde yapılan yüklü harcamalarla bazı kamu gelirlerinden vazgeçilmesi sonucu bütçede oluşan açığın önümüzdeki dönemde kamu yatırımlarında ciddi sıkıntılara yol açacağı belirtiliyor. Bütçe açığı, özellikle seçim harcamalarının etkisiyle ilk 6 ayda 46.1 milyar lira çıkmıştı. Önümüzdeki ay emeklilere verilecek yaklaşık 12 milyar liralık bayram ikramiyesinin bütçede ödeneği olmadığı, bu nedenle o ödemenin de hem borçlanmada hem de bütçe açığında ilave artışa yol açacağı, bu harcama için de ilave tasarruf gerektiği bildirildi.

Belediyelerin yanı sıra tüm kamu kurum ve kuruluşlarına da ödenek kesintileriyle ilgili sözlü talimatlar gittiği iddia edilen konular arasında yerini alıyor. Diğer taraftan yol çalışmaları, park ve bahçe düzenlemeleri gibi konularda yaz aylarının gelmesiyle birlikte çalışmalara başlayan Düzce Belediyesi’nin de ciddi sıkıntılar yaşayabileceği konuşuluyor.


Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (16)
Kul hakki 3 yıl önce
Belediye calisani cok dikkat etmeli, halkin parasini emeksiz cebe indirirse rusvet haksizlik yaparsa yanar.Colugu cocugundan cikar ki bir belediye calisani villalar daireler vs derken depremde colcocuk vefat etti,insan acaba demeden edemiyr
cengo 3 yıl önce
Ne zaman su faturası yatırmaya gitsem Su Veznesi odasına Tahsilata gelen vatandaşdan çok içerde oturan görevli var 2 kişi tahsilat yapıyor geriye kalan 8-10 kişi oturuyor ordan başlayın tasarrufa....
Faruk 3 yıl önce
Yatan memurlar ve belediyede hiç bi iş yapmayanlar burda işçileri ayrı tutuyorum ve makam araçları kurumlara verilen resmi hizmet araçları şahsi işkerde kullanılıyo ayrıca yakıtlarıda milletin cebinden çıkıyo
Sessiz 3 yıl önce
Belediye için hiç sorun değil herkes keyfini yapar harcayacağını harcar.Vermez kadro görünümlü taşoronun parasını vermez olur biter herşey hiç sıkıntı değil
Devlet malı deniz 3 yıl önce
Belediyelerde o kadar boş oturan varki otururken onların bile canı sıkılıyor
Murat 3 yıl önce
Taşören çalışsın..! Kadrolu eleman yatsın
Taşörmeyen 3 yıl önce
Yandaşlara yer açmak için kadrolulara siz ortadan kaybolun gözden uzak olun dediler. Onlar çalıştırılsaydı taşoranlar nasıl belediyeye girecekti Adaletli olursak kadroluya niçin iş vermiyorlar demek lazım. Ama o zamanda taşeronlar işsiz kalır.
Sancaklı 3 yıl önce
Belediyelerin bu peyzaj ısrarının sebebi acaba nedir.? Çamköy deki döner kavsaklardaki peyzaj calismalari icin resmen küçük bir isletme kuruldu.Yoksa bu peyzaj işinde başka guzellikler saklida bizlermi göremiyoruz.?? Afiyet olsun.??
Tarafsız taraf 3 yıl önce
Onun arabası var güzel mi güzel. Bastımı gaza gider mi gider. Makam araçlarından başlayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın