banner851

banner614

TEMEL HALA ATILAMADI

3 Grup İlçe Entegre Hastanesi projesi içerisinde yer alan Gölyaka Entegre Hastanesi temeli hala atılamadı. Gümüşova ve Yığılca Entegre hastanelerinin temelleri geçtiğimiz eylül ve ekim aylarında atılırken, Gölyaka’da hastane yapılacak olan alanın zemininde problem yaşandı.

banner619
Yerel Haber 01.12.2012, 15:32
261
TEMEL HALA ATILAMADI

İlçelerde sağlık hizmetlerinde verimliliğin artırılması, kaynak tasarrufunun sağlanması ve hizmetin sunumunun güçlendirilmesi kapsamında yapımı planlanan 3 Grup İlçe Entegre Hastanesi (Gümüşova, Gölyaka, Kaynaşlı) projesi içerisinde yer alan Kaynaşlı Entegre Hastanesinin temeli 7 Eylül 2012, Gümüşova İlçe Entegre Hastanesi’nin temeli ise 6 Ekim 2012 tarihinde atıldı.
İlçe entegre hastanelerinden biri de Gölyaka’ya yapılacak. Bodrum ve Zemin üzeri 2 katlı olarak planlanan hastanenin yapılacağı arazinin zemininde yaşanan sorun nedeni ile temel atılması da gecikti.
Sağlık Bakanlığının 2012 yatırım programında yer alan 4 katlı ve 10 yataklı hastane inşaatı için mevcut toplum sağlığı binası yıkılmıştı. 3 bin 200 metrakarelik kapalı alana sahip olacak entegre hastanenin yapılacağı alanın zemininde güçlendirme yapıldı. Hastane temelinin 2 ya da 3 hafta sonra atılacağı öğrenildi.

 

Haber; H. İŞCAN

Yorumlar (0)