banner851

banner614

TEMİZLİK İŞÇİSİNDEN ONURLU DAVRANIŞ

Düzce Valiliği önünde, içerisinde 13 bin 500 TL nakit para, 20 Cumhuriyet ve 22 çeyrek altının olduğu çantayı, bulduğu gibi polise teslim eden Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli Ergin Verep isimli işçinin yaptığı bu onurlu davranış ödülsüz kalmadı. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından düğün borçları üstlenilen Verep ayrıca 1 maaş ikramiye ve 1 hafta da izinle ödüllendirildi.

banner619
Yerel Haber 15.04.2018, 16:42 16.04.2018, 09:30
9186

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli bir işçi olan Engin Verep’ten örnek davranış… Camikebir Mahallesi’ndeki Düzce Valiliği önünde temizlik yapan 38 yaşındaki Verep, bankta bir çanta buldu. Çantayı da aldığı gibi Valilik önünde bulunan polis ekiplerine, “Ben çanta buldum” diyerek teslim etti. Emniyete intikal eden olay üzerine çantanın içindekiler sayılarak, çanta sahibini bulmak için çalışma başlatıldı.



Tüm bu olanları duyan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, temizlik işçisi olan Engin Verep’i makamına davet etti. Süpürgesini eline alan Verep Başkan Ay, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve birim amirleri ile bir araya geldi.



“Kontörüm yoktu, amirlerime haber veremedim; ben de polise teslim ettim”
Başkan Ay ile selamlaşmasının ardından yaşadıklarını anlatan Verep, şunları kaydetti:

“Süpürüyordum yolları, süpürürken ağacın dibinde çanta buldum. Müdürümü arayıp, çanta bulduğumu ve içinde ne olduğunu bilmediğimi söyleyecektim ama cep telefonumun kontörü olmadığı için arayamadım. O arada bir polis ekibi denk geldi. Durumu anlattım ve onlara çantayı teslim ettim. Çantayı hiç açmadım hemen onlara teslim ettim. Sonra içinde para ve altın olduğunu öğrendim”

“Çok onurlu bir davranış”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise bu onurlu davranış karşısında şu ifadelerde bulundu:

“Ben de olayı duydum. Arkadaşlar beni aradılar ben de Emniyet Müdürümü aradım. Kendisi ile birlikte bugün Pazar olmasına rağmen daireye geldik. Çok onurlu bir davranış. Arkadaşımızı tebrik ediyoruz. Kendisini de ödüllendireceğiz. Çünkü böyle güzel bir davranış bu devirde çok güzel bir şey. Borcu var, telefonunda kontörü dahi yok çantanın hiç içini dahi açmadan orada polislere teslim ediyor.”



“Bu olay tüm bu yaşananlar içerisinde moral ve motivasyon oldu”
İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz önemli bir noktaya dikkat çektiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz mesleğimiz gereği hep yanlış işlerle uğraşan, hırsızlıktan tutun birçok asayiş olayının içerisinde böyle onurlu bir davranış gerçekten takdire şayan. Bizim arkadaşlarımız da tabi çantanın sahibini bulup teslim ettiği için bizim de çok rastladığımız olaylardan değil aslında. Bize de haber verdiler. Seve seve geldim. Bu olay tüm bu yaşananlar içerisinde moral ve motivasyon oldu. Ben gerçekten kardeşimizin şahsında onu yetiştiren anne babanın elinde öpüyorum.”

Düğün borçlarını Başkan Ay, üstlendi
Yapılan konuşmaların ardından, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, henüz 8 aylık evli olan ve halen düğün borçları bulunan Verep’e güzel bir jest yaptı. İlk olarak 1 maaş ikramiye ve 1 hafta izin verdiği Verep’in düğün borçlarının takip edileceğini kaydeden Ay, Verep ile eşine Akçakoca’da 5 yıldızlı otelde 1 gecelik de tatil ödülü verdi.

Öte yandan sahibine teslim edilen çantanın içerisinden,13 bin 500 TL nakit para, 20 Cumhuriyet ve 22 çeyrek altın olduğu öğrenildi.



Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (50)
YYYYYYYYY 3 yıl önce
ÇANTAYI BULANA HELAL OLSUN DA CANTA KİMİNMİŞ HIRSIZLIK YAPIP ORAYA MI KOYMUŞLEAR
işte budur 3 yıl önce
aynı ilyas salman filmindeki gibi, helal olsun, bu insanlar ile dünya yaşanır hale geliyor.
A.A. 3 yıl önce
Resme baktım herkes bu dürüst insanı korumaya almış bu onur kardeşime ömür boyu yeter.Başkanımız gereğini yapmış ödüllendirmiş.
VAH BENİM ÜLKEM 3 yıl önce
HER MÜSLÜMANIN ZATEN YAPMASI GEREKEN BİR DAVRANIŞ BU KADAR ANORMAL KARŞILANIYOR VE ÖDÜLLENDİRİLİYORSA ÜZERİNDE ÇOOOOK DÜŞÜNMELİYİZ. YANİ BULDUĞU PARAYI TESLİM ETMEYECEK MÜSLÜMANLAR! DA MI VARMIŞ?
Faruk küçüktaş 3 yıl önce
Asalet makamda giyside değil özde yürektedir.
Allah onu yetiştiren anadan babadan razı olsun.
Düzcesever 3 yıl önce
Güne içimizi ısıtan bir haberle başlattınız ya bizi, helal olsun hepinize!
hasan varol 3 yıl önce
Allah razlı olsun engin verep kardeşimize helal süt emmiş bir kardeşimiz kendisini yakın tanıdıgım bir kardeşimdir mezuatdakigibi saf kalpli sevecen ağır başlı bir insan aynı zamanda mazlum dur böyle kardeşlerin elinden tutulması gerekir onu mevlam korusun ve ödülledirsin inşAllah
oda bir iyilik yapmış 3 yıl önce
çanta sahibi de bir güzellik yapmış
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın