banner851

banner614

TERMİNALDE KALIYORLAR

banner619

Ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak sığındıkları Türkiye'de, Düzce'ye gelen Iraklı bir aile, kalacak yerleri olmadığı için geceyi otobüs terminalinde geçirdi.

banner846
Yerel Haber 28.11.2017, 12:02 29.11.2017, 16:21
3579
banner844

Ülkelerindeki kaos ortamından dolayı Türkiye'ye sığınan Iraklı mültecilerin Düzce'deki sayısı giderek artıyor.

Zorlu koşullar içinde kendilerine yeni bir yaşam kurmaya çalışanların yanı sıra kalacak bir yeri olmayanlar ise sokaklarda, parklarda ya da otobüs terminallerinde yatıyor.

Bunun son örneği dün gece Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yaşandı. Irak'tan kaçarak Düzce'ye gelen 3 kişilik aile geceyi terminalde geçirdi. Bekleme salonunda yere ve banklara serdikleri battaniyelerin üzerinde uyuyan ve Türkçe bilmedikleri için derdini anlatamayan aileye yardım eli esnaf ve polisten geldi. Terminalde görevli polislerin yardımlarıyla karınlarını doyuran ailenin çaresizliği yürek burktu.

Bacaklarındaki rahatsızlık nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olan yaşlı adam haber ekibimizi karşısında görünce tebessüm ederken, yaşadıkları onca zorluğun gülümsemeyi yüzlerinden söküp atamadığını gösterdi.

Haberimizin ardından harekete geçildi

Yanlarındaki 12-13 yaşlarındaki kız çocuğu ile yerlerinden-yurtlarından koparak geldikleri Düzce'de yeni bir hayata başlamak zorunda olan aile, bu soğuk kış günlerinde kalacak yerleri olmaması yüzünden terminalde geceyi geçirirken, haberimizin ardından yetkililer harekete geçti.

Düzce Valiliği yaptığı araştırmada, Iraklı ailenin dün gece Düzce'ye otobüsle geldiğini belirledi. Kalacak yerleri olmaması sebebiyle geceyi terminalde geçiren mülteci ailenin sabah terminalden ayrıldığı bilgisi verilirken, Düzce'ye gelen mülteci ailelerin ihtiyaçlarına gidermeye yönelik çalışma yürüten Kardeşlik Akrabalık ve Dostluk İletişim Merkezi (KADİM) görevlilerinin söz konusu aile ile ilgileneceği bildirildi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (31)
reelpolitik 4 yıl önce
iranı suçlayana
sen içerdeki kısır çekişmeler ile uğraşırken elin oğlu boş durmuyor iran ta lübnana kadar uzandıysa bu bizim suçumuz kimsede kusur arama senin ortadoğu politikan şamdaki emevi caminden öteye gidemedi bu mudur dış politika
HASTALIK 4 yıl önce
GELEN BULAŞICI HASTALIK SAYISIDA ARTTI.BUNLAR NOLACAK.
tersköşe 4 yıl önce
Şam da cuma namazı kılacaktık ya zamanında.!!!.
Şimdi onlar burada cuma namazı kılıyor .....
Nurullah 4 yıl önce
Dönsünler memleketlerine.. Bayramlaşmak için memleketlerine giriş çıkış yapıyorlar belâlar. Dilenciler. Onlar için can veren şehitlerimize yazık.
Duyarlı 4 yıl önce
Yardın etmek istiyorum. Nasıl ulaşabirim ?
türkmen 4 yıl önce
bir yığın ıraklı var.git sor.
devran 4 yıl önce
gün gelir devran döner haliniz iyi olan siz bile bu durumda olabilirsiniz çaresizce bilmediğiniz bir yerde :(
türkün yanındaki araplar 4 yıl önce
bizim milletimizin başına daha fenası geldi.savaşlardan çıktı depremlerle uğraştı hergün askerlerimiz ölüyor.Hangi arap senin yanında.
................. 4 yıl önce
Çok üzücü bir durum bir an insan kendini onların yerini koyuyor ve çok üzülüyor.Yetkililerin hemen harekete geçip bu aileye bir yer ve iş bulması gerekmektedir.Bu insanlara sınırlarını açanların çözüm üretmesi gerekiyor.
xmen 4 yıl önce
Dün gecemi.O amcayı ben daha geçen hafta gördüm eski belediyenin arkasında.Dikkatimi çekti.elbiseli ve çok şişmandı.hatta dedim ta buraya kadar gelmişler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
açık