banner851

banner614

Tiryakileri endişe sardı!

19 Mayıs tarihinden itibaren kapalı alanlarda, uygulanacak olan kapsamlı sigara içme yasağı konusunda vatandaşlar ne düşünüyor?

banner619
Yerel Haber 13.05.2008, 18:20
183
Tiryakileri endişe sardı!

Yasaya göre, taksi hizmeti verenler dahil olmak üzere, kara, demir, deniz ve hava yolu toplu taşıma araçlarında da sigara içme yasağı uygulanacak. Okul öncesi eğitim kurumları, dershaneler, özel eğitim ve öğretim kurumları, ilk ve orta öğrenim kurumlarının kültür ve sosyal hizmet binalarının kapalı ve açık alanlarında tütün ve tütün ürünleri tüketilemeyecek. Ancak, yaşlı bakım evlerinde, ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinde, cezaevlerinde, şehirlerarası ve uluslararası güzergahlar da yolcu taşıyan deniz yolu araçlarının güvertelerinde tütün ürünleri tüketilmesine mahsus alanlar oluşturulabilecek. Bu alanlara 18 yaşını doldurmamış kişiler giremeyecek.  

 

Peki, vatandaşlarımız bir hafta sonra başlayacak olan sigara içme yasağı konusunda ne düşünüyor? 

 

Birçoğu uygulamadan memnun olduğunu ifade ederken, yasadan memnun olmadığını belirtenlerde oldu. Bazı vatandaşlarımız bu sayede daha az sigara tüketeceklerini ama yinede sigarayı bırakamayacaklarını söylerken, sigara içmelerine hiçbir şeyin engel olamayacağını söyleyenlerde oldu.

 

Yorumlar (0)