banner851

banner614

TMO bu adreste oturmuyor!

banner619

Fındığın fiyatı ile ilgili olarak üreticilerin bekleyişi sürerken Toprak Mahsulleri Ofisi'nin yetkililerinden hiçbir açıklama gelmiyor.

banner846
Yerel Haber 15.08.2008, 16:58
209
TMO bu adreste oturmuyor!
banner844

Fındık üreticisi tarihinin en sıkıntılı bekleyişini yaşarken, piyasada kamu adına alım yapacak olan tek kuruluş olan Toprak Mahsulleri Ofisi'nden herhangi bir açıklama gelmemesi sıkıntının derinleşmesine neden oluyor.Fındık üreticisi, üretici bu kez de teslim formalitesiyle uğraşıyor.

TMO'nun, kendilerinden sıra almak için www.randevu.tmo.gov.tr internet adresine girmelerini istediklerini belirten üreticileri, belirtilen internet adresinin kapalı olduğu için işlem yapmadıklarını belirtiyorlar.

Akçakoca'da bulunan TMO Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü  yetkilileri, konuya ilişkin  açıklama yapma hakkına sahip olmadıklarını söylüyorlar. Aynı şekilde TMO genel Müdürlüğü de konuyla ilgili bir açıklama yapmıyor. üreticinin elindeki ürün için başvurması gereken, www.randevu.tmo.gov.tr adresi ise halen kapalı.

Fındık üreticisi, tepkisini şimdilik, ''yağmur duasına çıkar gibi fiyat belirlenmesi duasına çıkacağız'' şeklinde ifade ediyor ve sessiz bekleyiş sürüyor.

Yorumlar (0)
19°
kapalı