banner851

banner955

TONLARCA 'KEFAL'LE DÖNDÜ

Bu sezon avdan yana umduğunu bulamayan Akçakocalı balıkçılar kefal bolluğu ile rahat bir nefes aldı. Bir balıkçı teknesinin yaklaşık 2 ton kefal avlayarak limana dönmesi, beklenti içerisinde olan diğer balıkçıların da yüzünü güldürdü.

Yerel Haber 25.02.2018, 13:54 26.02.2018, 13:46
3332

1 Eylül’de "Vira Bismillah" diyerek denize açılan ancak beklentilerinin altında bir sezon geçiren Akçakocabalıkçıların yüzü ağlara takılan tonlarca kefalle güldü.

Akçakoca Balıkçı Barınağı'ndan dün sabah saatlerinde balık avı için teknesiyle ayrılan ve denize ağ atan balıkçı Mustafa Genç, akşam saatlerinde ağları toplarken kefal balığı bereketi ile karşılaştı. Neredeyse 2 tona yakın balıkla limana dönen Genç, diğer balıkçıların da yüzünü güldürdü.

Son dönemde balık avlayamadıkları için maliyetlerini karşılayamayan ve buna bağlı olarak avlanmaya çıkmayan Akçakoca balıkçılar için kefal avı yeni bir umut oldu.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, kefal avı ile ilgili olarak Akçakoca Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, bu bereketli avcılığın sürpriz olmadığını, böyle bir beklentilerinin olduğunu söyledi. Kefal avının bu günlerde devam etmesini ve balıkçıların yüzlerinin yeniden gülmesini ümit ettiklerini sözlerine ekleyen Karakaş, ”İnşallah bu böyle gider” dedi.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)
12
açık