banner851

banner955

TOPRAK KAYIYOR, ÖNLEM YOK!

Gölyaka merkeze bağlı Yazıpınar Mahallesi TOKİ konutları mevkiinde geçtiğimiz hafta sonu heyelan meydana geldi. Kayan toprağın binalara kadar dayandığı bölgede, hiçbir güvenlik önlemi alınmaması tepkiye yol açtı. Heyelanla birlikte tahrip olan tahliye boruları nedeniyle açıktan akan suyun ikinci bir toprak kaymasına yol açmasından endişe eden bölge sakinleri, 'Can güvenliğimiz tehlikede!" diyerek durumun aciliyetine karşılık müdahale edilmemesini eleştirdi.

Yerel Haber 07.02.2018, 15:57 08.02.2018, 17:07
4076

Düzce'de 'heyelan' denilince ilk akla gelen ilçe olan Gölyaka'da yine toprak kayması meydana geldi.

Bu kez adres Yazıpınar Mahallesi'nde bulunan TOKİ konutları mevkii oldu. Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan heyelanın üzerinden günler geçmesine karşılık önlem alınmaması tepkiyi de beraberinde getirdi. Öncü Whatsapp İhbar Hattı'na gönderdiği video ve fotoğraflarla heyelanın büyüklüğünü gözler önüne seren daire sakinlerinden Kerem Yıldız, özellikle dışarıda oynayan çocukların tehlike altında olduğunu belirterek, güvenlik için bariyer konulmasını istedi.

Heyelan tehlikesi devam ediyor
TOKİ konutlarının B-9/11 bloklarının kenarlarında meydana gelen toprak kaymasının meskenlere kadar yaklaşması nedeniyle can güvenliğini tehdit ettiğini vurgulayan Yıldız, "50 metrelik bir uçuruma doğru toprak kayması yaşandı. Yerin altında kalması gereken logarlar meydana çıktı. Tahliye boruları toprak kayması nedeniyle uçuruma yuvarlandı. Su açıktan aktığı için ikinci bir toprak kaymasına sebep olacak ortam oluştu." diyerek ikinci bir tehlikenin kapıda olduğuna işaret etti.


 

"Can kayıpları yaşandıktan sonra müdahalenin anlamı yok"
Yıldız, gerekli mercilere başvurulmasına karşılık tedbir amaçlı hiçbir çalışma yapılmamasını ise şöyle eleştirdi: "Her ne kadar yetkili mercilere müracaat edildiyse de durumun aciliyetine binayen henüz müdahalede bulunulmadı. Olası can ve mal kayıpları yaşandıktan sonra müdahalenin anlamı yok. Toprak kaymasının olduğu bölgede çocukların o bölgeye yaklaşmaması için herhangi bir bariyerde konulmadı. Kesin kabulün gerçekleşmediği bu TOKİ binalarında acilen TOKİ yetkililerinin müdahil olması gerekir." Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (10)
Kerem yıldız 5 yıl önce
Arkadaşlar bu haberi WhatsApp ile ben bizzat kendim gönderdim.Ancak Daireyi alırken buradaki toprak kaymasını engelleyecek duvar örülmesi ile alakalı TOKİ Ankara başkanlığına talepte bulunucaklardı.Kesin Kabul de Kimse imza Atmazsa mecburen yapılacak
cihan yangaz 5 yıl önce
gölyakada adam mı varda ben ınkar ettim eğer gölyakada adam olsaydı bu ahlaksızlık bu kanunsuzluk bu yolsuzluk bu yüzsüzlük yapılamazdı.yada bu şekilde teslim alınmazdı..buyursunlar gerek belediye a takımı başkan dahil..gerekse burdan daire alan haksahipleri çıksın ben adamım hakkımı aradım taaa en başta desin göreyim.herkes böyle teslim aldı...mühendis kardeş patlak olan sadece altyapı değil insanların karakteri de patlak sorun zaten burda..burada afet değil suç var suç.yakalarındayım.hukuken.
cihan yangaz. 5 yıl önce
flaş haber...öncü haber in ardından gölyaka belediyesi acil önlem almış bugün bölgenin uçmasını önlemek için kestane özlü çelik kazıklarla bölgeyi güçlendirmiş herkes rahat olsun.80 metrakare daire .hepsi üst tarafa ve 80 bin tl.ile talep toplayıp 57 metre daireyi 130 bin tl.ye millete pamuklayan gölyaka belediyesi bölgeyi uçurmamak pastayı kaçırmamak için gereğini yapmış tebrikler.insanda biraz ahlak biraz kişilik olur bu ne rezillik tc.devleti.sayın düzce cumhuriyet başsavcılığı nerdesiniz.
yazıpınarlı 5 yıl önce
bildiğim kadarı ile toki burada inceleme yaptı. burada zemin güçlendirme için derin beton kazıklama yapılacakmış.
cihan yangaz 5 yıl önce
bu bölgede çok büyük kitlesel heyelan toprak kayması var..16 yıldır oturduğumuz binamız toki şirketi yüzünden yıkılıyor.sitemizi resmen katlettiler..burayı herkes bilerek görerek teslim aldı yalaN KONUŞUYORLAR.
Gölyakalı 5 yıl önce
O binaların olduğu yer hep dolgu zaten çok tehlikeli şuan zaten millet mağdur 60 mt kare daireye 125 lira para ver bide uçuruma at
cihan yangaz 5 yıl önce
yukarı daki gölyaka 2 etap toki konutları toprak kayıyor önlem yok.demişsin.öncü haber.1.cihan yangaz yazıyor ıyi okuyun.bu bölge yeni kaymıyor burayı gerek belediye gerekse burdaki haksahipleri kaydıgını göre göre teslim aldılar hepsi kamu adına suç işlemiştir hukuki mücadelem iki yıldır sürüyor.burdaki vatandaşlar ve tüm ilgili yetkililer yalancı vede ikibin yüzlü.bunları yargı önünde ispatlayacagım.toki şirketi yüzünden 16 yıldır oturdugumuz site evimiz yıkılıyor.bölgede kitlesel heyelan var.
Mühendis 5 yıl önce
fotoğraflara göre toprak kaymasının nedeni altyapıda su kaçağı var dolgu zemin üzerine kurulmuş yapıların zarar görme olasılığı çok yüksek.Bir an önce röntgenlemenin yapılıp ,su kaçaklarının nerede yoğunlaştığını tespit edip,altyapıyı yeniden düzenleyip, dolgulama işleme yapılması gerekir.
Mühendis 5 yıl önce
Bu haber sitesinde de yayımlanan Akçakoca Hemşin Köyü yolunda oluşan heyelan için Devlet anında Heyelan Araştırma ekibini yönlendiriyor.Bilginize....
CİHAN YANGAZ 5 yıl önce
MÜHENDİS.16 YILDIR OTURDUĞUMUZ ÜSTTEKİ SİTEMİZİ DE TOKİ VE ŞİRKETİ KATLETTİ.BİNALARIMIZ PATLIYOR BÖLGEDE KİTLESEL HEYELAN TOPRAk kayması var.şirket sitemizi kesti parçaladı zamanında yapmadı defalarca sel oldu bölgenin toprak dokusu zarar gördü bunlar bende belgeli.vatandaş ve gölyaka belediyesi burayı uçarken bilerek görerek teslim aldı herkes yalan konuşuyor bu afat değil suçtur.tc devleti zarara uğratıldı kamu adına yetkililer suç işledi herşey ortada topraĞIN ALTI KİMYASAL ATIK DOLU
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
kapalı