banner851

banner614

TRAFİK HAFTASI KUTLANDI

banner619

Karayolları Trafik Güvenliği Haftası nedeniyle Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü İsmail Caran, Düzce’de 2018 yılının ilk 4 ayında 626 kaza meydana geldiğini ve bu kazalarda 8 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 476’sının ise yaralandığını söyledi. Trafik kazalarını önlemede en etkin yolun ise kurallara uymak ve eğitim olduğunun altını çizdi.

banner846
Yerel Haber 09.05.2018, 13:14 10.05.2018, 15:10
688
banner844

Yurt genelinde olduğu gibi Düzce’de de Karayolları Trafik Güvenliği Haftası kutlamaları başladı. Anıtpark Meydanı’nda çelenk sunma töreni ile başlayan programa, Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve kurum müdürleri katıldı. Vali Yardımcısı Hasan Bağcı’nın çelenk sunumuyla başlayan tören, kürsü konuşmaları ile devam etti.

“Tek yol; trafik kurallarına uymak ve eğitimdir”
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü İsmail Caran, şu ifadeleri kullandı:

“Trafik denilince aklımıza sadece taşıtlar gelir. Oysa trafik insanların, araçların ve hayvanların karayolu üzerindeki her türlü hareketleridir. Her yıl ilimizde ve ülkemizde artan taşıt sayısıyla birlikte trafik sorunu da artıyor. Ülkemizde ve ilimizde her yıl trafik kazalarıyla binlerce insan maddi zarar görüyor, yaralanıyor hatta hayatını kaybediyor. İlimiz genelinde meydana gelen kazalarda kavşaklarda geçiş önceliğine uymamak, kavşaklarda hızını azaltmamak, şerit izleme değiştirme kurallarına uymamak, takip mesafesini korumamak kurallarının ihlaliyle sonuçlanan birçok kazayla karşılaşmaktayız. İlimizde 2018 yılının ilk dört ayında 626 kaza meydana gelmiş, 7 ölümlü kazada 8 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 476 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Bu 4 ay içerisinde ilimiz genelinde 48 bin 245 araç ve sürücüsü kontrol edilmiş, kusuru görülen 14 bin 420 araç sürücüsü ve plakasına cezai müeyyide uygulanmıştır. Bu kazalarla mücadele etmenin tek yolu trafik kurallarına uymak ve eğitimdir.” ifadelerini kullandı.

Yılın personellerine belge
Konuşmanın ardından Vali Yardımcısı Hasan Bağcı tarafından Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Tugay Kaya’ya yılın jandarma trafik görevlisi, Polis Memuru Fatih Güler’e de yılın trafik polisi belgesi verildi. İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya da 112 Personeli Hemşire Dilek Sarı’ya yılın sağlık görevlisi, Bakım ve Trafik Teknik Görevlisi Koray Çonkır’a yılın karayolu görevlisi ve sürücü kursları içerisindeki direksiyon öğreticilerinden yılın usta öğreticisi Zehra Kütükoğlu’na belgelerini verdi. Zabıta Trafik Memuru Uğur Doğuluer’e de İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz tarafından yılın zabıta görevlisi belgesi verildi.Belge sunumunun ardından Karayolları Trafik Güvenliği Haftası nedeniyle AnıtPark Meydanı’nda açılan stantları gezen, protokol üyeleri ardından kutlama pastasını kesti.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (9)
aliii 3 yıl önce
millet yol açar bunlar yol kapatır. saçma sapan kavşaklar ,uzayıp giden kırmızı ışıklar , illaki aceleci şoförler. biraz daha düzen istiyoruz memleketimizde çok değil...
Yuri 3 yıl önce
Eğitimin ve insanların birbirine saygısının olmadığı yerde kazalar çok olur!
vatandaş 3 yıl önce
adam gibi imar planı yok mesele bu.
açılışlarla trafik bitmez 3 yıl önce
trafik deyince sadece il merkezini düşünmeyin, ilçelerimizde felaket, özellikle motosikletler şehir merkezlerde trafiği alt üst ediyor, plakasız ve ruhsatsız sayısızca motosiklet dolaşıyor yaz geldi dahada artacak.
trafik felçfelç nediyonuz 3 yıl önce
Ruhsatsız bir sürü motosiklet var, bunlar egzoz bağırtıyor, yarış yapıyorlar, vatandaşı rahatsız ediyorlar, kontrol, men, eden yok, ruhsatlımı değilmi bakan yok, eden yok, şimdi çıkmış burada şöyle böyleydi diye haberlerle olmaz
GÖLYAKA BİLE BAKIN BERBAT 3 yıl önce
KARAYOLLARI GÜVENLİĞİ DENİYOR AMA YOLLARIN DURUMU ORTADA, DAR VE BOZUK YOLLAR ÇOK.İLÇELERDE BİLE TRAFİK SORUNU DOLU. ZABITALARDA TRAFİĞİ DÜZENLEMELİ
trafik rezalet İST gibi 3 yıl önce
eskisi gibi belli yerlerde trafik polisi olmalı, mobese-edese gibi para tuzakları adı üstünde olduğu gibi vatandaşa tuzak, ben hızlı gidiyorum bişey yok öbürü km azcık aşmış ceza yağıyor, böyle bir sürü insan var
eskiden polis vardı 3 yıl önce
çevre yolları yetersiz, eski ve egzoz bağırtan,yarış yapan araçlara bakan yok, sadece hız yapanları baz alırsanız trafik sorunu çözülmez. Kurallara uymayanları uyarmak için trafik polisi bizzat görev yapmalıdır. Yollarda eskiden polis vardı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık