banner614

TRAKTÖR RÖMORKU EVLERİ OLDU

banner619

Düzce merkeze bağlı Mamure Köyü’nde yaklaşık iki hafta önce elektrik kontağından çıkan yangında evleri büyük zarar gören Aydın ailesi, kalacak yerleri olmadığı için kendilerine ait traktörün römorkunda geceyi geçiriyor. Maddi durumları iyi olmaması nedeniyle evlerini onaramayan ve kara kara yaklaşan sonbahar aylarında ne yapacaklarını düşünen çaresiz çift, hayırsever vatandaşlardan uzanacak yardım elini bekliyor.

banner846
Yerel Haber 16.08.2019, 15:33 16.08.2019, 19:51
2594
banner844

Düzce merkeze bağlı Mamure Köyü’nde ikamet eden Aydın ailesinin yaşamı iki hafta önce evlerinden çıkan yangın nedeniyle alt üst oldu.

Elektrik kontağı kaynaklı yangında evleri alevlere teslim olan Cevdet ve Emine Aydın çifti, o gün bu gündür hayatlarını kendilerine ait traktörün römorkunda geçiriyor.

Maddi sıkıntılardan dolayı büyük hasar gören evlerinde tadilat yapamadıklarını anlatan Cevdet Aydın, yardım için başvuru yaptığı kurumlardan sadece Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden 3 bin TL aldıklarını belirtti.


“Hanım kendini evden dışarıya zor attı”

Yangın günü yaşananları anlatırken, o günü adeta tekrar yaşayan Aydın, şu ifadeleri yer verdi:

“Yangının çıktığı gün pazaryerinin oraya gitmiştim eve geldiğimde prizden ateş çıkmış hanımda evde yatıyordu. Seslendim, bağırdım hanım kendini evden dışarıya zor attı.”


“Borcumuz olduğu için zor durumdayız”

Borçları yüzünden evi onaracak parası olmadığını belirten Aydın, “Maddi hasarım var 50 ila 100 bin lira civarında. Evimi onarmak için ihtiyacım var ama borcumuz olduğu için zor durumdayız.” dedi.

“Evimiz olmadığı için römorkta yatıyoruz”

Evleri yandığı ve kalacak yerleri olmadığı için eşiyle traktör römorkunda yattığını ifade eden Cevdet Aydın, “Evimiz olmadığı için traktör römorkunun içinde yatıyoruz. Yardım istiyoruz, borcumuz var. Muhtarlar da bizimle ilgilenmiyor. Kendi yerimiz, tarlamız var ama mahkemede olduğu için oradan da gelir gelmiyor bize.” diye konuştu.


“Hala olayın şokundayım”


“Hala olayın şokundayım.” diyen Emine Aydın ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Yatıyordum ben evde beyim bağırdı bana “çık” diye pencereden çıktım bende hala olayın şokundayım. Yardım istiyoruz vatandaşlarımızdan evimiz için.”
Yaklaşan sonbahar ayları öncesi tek isteklerini başlarını sokacak bir ev olan Aydın çifti yardımsever vatandaşların desteğini bekliyor.


 Haber : C.A. KUŞ
 GÖRÜNTÜ : T.AKARSU , C. A. KUŞ

Yorumlar (8)
Duzce 2 yıl önce
Arkadaş muhtar neden bunu milletvekillerine bildirmiyor
Engin 2 yıl önce
Devlet erkanları elini uzatması gerekiyor 3 000 TL’ye 1 ay geçinilmiyor. kaldı ki vatandaşın evi yanmış .bu parayla çadır bile alamaz
Gönül 2 yıl önce
Birileri 3 ay önce devleti ve Bld yönetmek gönül işi diye bağırıyordu..Nerdeler acaba şimdi..
Vatandaş 2 yıl önce
Suriyelilere o kadar yardım yapılıyor bizim vatandaşımızın haline bak yaşlı başlı adam resimlere bakınca ben utandım resmen bu devlettin kurumları ne iş yapar
Kaynaşlı lı 2 yıl önce
Sayın yetkililerimizi göreve davet ediyorum. Vatandaşımıza sahip çıkalım.
alı kemal 2 yıl önce
kendı ınsanımız zorluklar ıcınde bazıları togo dıye bı yerde hayvan kesmekle gururlanıyor
YOLDAŞ 2 yıl önce
Valilik bu konuda gereğini yapacaktır.
duzceli 2 yıl önce
Sel olduğunda İmamoğlu yardım gönderir adamın yaptığını geri çeviriler duzcede yardım elli uzatır duzce dekiler geri çeviriler yaşasın akp
25°
açık