banner851

banner955

TÜBİTAK HEYETİ ‘BİLİM MERKEZİ’ İÇİN GELDİ

Düzce’de kurulacak Bilim ve Teknoloji Merkezi için incelemelerde bulunmak üzere şehre gelen TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeleri, valilikte düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantı öncesi açıklamada bulunan Vali Zülkif Dağlı, Düzce’ye kazandırılacak Bilim Merkezi ile ilgili çalışmaların artık somutlaşmaya başladığını belirterek, “Kısa bir zamanda temel atmayı planlıyoruz.” dedi.

Yerel Haber 16.02.2018, 13:21 16.02.2018, 17:31
761
banner1032

Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde inşa edilecek Bilim ve Teknoloji Merkezi ile ilgili çalışmalar hızlandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün girişimleri sonucu Düzce'ye kurulması kararlaştırılan Bilim Merkezi ile ilgili bugün Düzce Valiliği’nde önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

TÜBİTAK heyeti Düzce’de
Başkanlığını Prof. Dr. Arif Ergin’in yaptığı TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeleri bu sabah çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere geldikleri Düzce’de valilikte düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıya başkanlık eden Düzce Valisi Zülkif Dağlı, görüşme öncesi basına kısa bir bilgilendirmede bulundu.“Çalışmalar artık somutlaşmaya başladı”
Vali Dağlı, Düzce’ye kazandırılacak Bilim ve Teknoloji Merkezi ile ilgili çalışmaların artık somutlaşmaya başladığını belirterek, şöyle devam etti: “Bugün itibariyle bu çalışmalar Bilim Kurulu’nun arzına sunulacak. Değerli hocalarımız, bilim kurulu üyelerimiz bunu olgunlaştıracaklar. Biz bir mimari proje hazırladık. Bu projenin içerisindeki yapılacak değişiklikler nasıl bir hal alınacağı ve yapılacak konseptle ilgili burada detaylı bir çalışma yapılacak. Öğleden sonra da yerine gidilmek suretiyle yerine göreceğiz. Kısa bir zamanda temel atmayı planlıyoruz.”

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (5)
m 5 yıl önce
Vali bey siz önce valilik binasına ve etrafına bir bakın ne durumda, bu şehiri siz temsil ediyorsunuz. Kaldırımlar çökmüş, havuzlar atıl durumda. İnsanlar şehrimize ya da sizi ziyarete geldiklerinde buralardan notu veriyorlar.
BİLİM VE SANAT 5 yıl önce
DÜZCEDE BİR BİLSEM DENEN KURUM VAR YETENKLİ ÖĞRENCİLER SEÇİLİP BURADA EĞİTİLMEYE ÇALIŞILIYOR HALİ İÇLER ACISI SİZ HALİ HAZIRDAKİ BİR KURUMU İLK ÖNCE İYİLEŞTİEİN ÇOCUKLARIMIZ İYİ VE OLANAKLI BİR YERDE YETİŞSİN SANAT MERKEZİ NERDE? BİLEN YOK
cash81 5 yıl önce
beni bir gülme tuttu ne yapacaklarmış huuhaaaa
Bu anlayış deyişmeli 5 yıl önce
Bir yatırım yapılacak diyelim, bir sürü ereksiz ziyaret, inceleme, tören vs yapılıyor.Gereksiz harcaları ve gereksiz hareketleri bir kenara bırakıp hemen işe koyulmalı.Bıktık yeter bu gezi, gözlem ve inceleme zihniyeti değişsin.
Eksik bilgi 5 yıl önce
Nereye yapılacak mış?
14
açık