banner851

banner955

TÜBİTAK’TAN ÖNEMLİ DESTEK

Araştırma projeleri destekleme projesine katılacak olan Düzce Üniversitesi öğrencilerine önemli bir destek geldi. Öğrencilerin 3 projesine TÜBİTAK tarafından destek geldi.

Yerel Haber 11.07.2018, 18:20 13.07.2018, 16:12
1653

TÜBİTAK tarafından araştırma projeleri destekleme programına katılacak olan Düzce Üniversitesi öğrencilerine destek geldi. Öğrencilerin üç projesine destek verecek olan TÜBİTAK, öğrencilerin başarılı olmalarına da umut oluyor.

Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bitki Koruma Bölümü 3. sınıf öğrencileri, "TÜBİTAK 2209-A Üniversite Lisans Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı" kapsamında 3 proje desteği kazandı.

Öğretim Üyesi Doktor i Ayşe Yazlık'ın danışmanlığını yaptığı ve Herboloji (yabancı ot bilimi) dersinin uygulamalı öğrenilmesini amaçlayan projelerde Mehmet Kavak "Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesinde Yabancı Ot Türleri ve Etkileri", Onur Can Ulutaş "Yaşayan Alan: Prusias ad Hypium Antik Kentinde Yabancı Ot Türleri" başlıklı projelerinde grup lideri olarak çalışmaları yürütecek.  "Meyve Fidanlık Alanlarında Yabancı Ot Türleri ve Etkileri: Düzce Merkez İlçe Örneği" başlıklı projede ise grup liderliğini Ercan Çöpoğlu yapacak.

Projeler hakkında açıklamalarda bulunan Öğretim Üyesi Doktor Ayşe Yazlık, desteklenen projelerde yer alan konuların Düzce için ilk kez ele alınacağını belirterek, elde edilecek verilerin yayın ve yayım faaliyetleri ile bilim dünyasına kazandırılacağını dile getirdi. Ayrıca, projelerin bilimsel girişimcilik sağlayacağını da sözlerine ekleyen Yazlık, mezuniyet öncesi en az bir girişimcilik faaliyetinin öğrencilerde farklı bakış açıları ve deneyim sağlayacağını vurguladı.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (2)
Aa 4 yıl önce
Düzce'de amerikan kelebeği diye bir bela türedi. Keşke bilim ile çözümcü yaklaşımlar da hedeflenilse...
Aydınpınar 4 yıl önce
Bilimsel alandaki tüm çalışmalarda başarılar.
Yeni Sayımız