banner851

banner955

TÜNELE ADI VERİLDİ

Bir yıl önce Bilecik-Bozöyük Karayolu’nda demiryolu çalışmalarını incelerken elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden, Jeoloji Yüksek Mühendisi Timuçin Kızılırmak’ın adı kazanın gerçekleştiği yerdeki tünele verildi. Kızılırmak, ölümünün 1. Yıldönümünde Düzce’deki mezarı başında anılacak.

Yerel Haber 25.07.2014, 15:21
373
TÜNELE ADI VERİLDİ

Türkiye’nin en büyük iki şehrini birleştirecek olan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin bugün açılışı gerçekleştirildi. Bir yıl önce Bilecik-Bozöyük Karayolu’nda demiryolu çalışmalarını incelerken elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden, Düzce’nin köklü ailelerinden olan Kap Ailesi’nden Rıza Kap’ın damadı Jeoloji Yüksek Mühendisi Timuçin Kızılırmak’ın kazanın gerçekleştiği yerlerdeki 618 metre uzunluğunda olan 30 nolu tünele adı verildi.

 

 


Eşi, Nilgün Kap Kızılırmak “ Kendim ve kızlarım Çise ile Irmak Kızılırmak adına; yurtdışında benzer büyüklükte birçok önemli projede emeği geçmiş, Timuçin Kızılırmak’ın adının ölümsüzleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.


Jeoloji Yüksek Mühendisi Timuçin Kızılırmak’ın 1. senesi 1 Ağustos Cuma günü sabah 11.30’da Kiremitocağı’nda mezarı başında anılacak. Aynı günü akşamı da Kalıcı Konutlardaki evlerinin bahçesinde mevlit okutulacak.

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)