banner851

banner955

TÜRK SAĞLIK-SEN: BU ÜST ÜSTE 4. VAKA!

112 acil servis ekibinin bir vakaya müdahale için gittiği adreste hasta yakınları tarafından darp edildiği iddialarının ardından tepki gecikmedi. Türk Sağlık-Sen Düzce Şube Başkanı Ekrem Çavuş yaptığı basın açıklamasında, şiddetin çözüm olmadığını vurgulayarak, 'Bizim eksiklerimiz olabilir, ama bunun yolu şiddet değildir. Geçen olayda 112 çalışanı müdahale ettiği sırada darp edildi. Hakikaten bizi kim koruyacak, biz kime sığınacağız.' dedi.

Yerel Haber 30.01.2019, 18:04 30.01.2019, 18:30
1522
Düzce'de sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına son olarak 112 acil servis ekibinin darp edildiği iddiası eklenirken, bu duruma tepkisiz kalmayan Türk Sağlık-Sen Düzce Şubesi “Sağlık çalışanlarını kim koruyacak?” çıkışında bulundu.
 
'Biz kime sığınacağız?'
Türk Sağlık Sen Düzce Şube Başkanı Ekrem Çavuş, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, bir kez daha şiddeti kınadı ve çözüm istedi.
“Bizler de insanız eksiklerimiz olabilir. Ama bunun yolu şiddet değildir.” diyen Çavuş geçmiş olaylardan da örnek vererek şöyle konuştu:
“İlimizde bu üst üste yaşanan 4. sağlıkta şiddet olayı ve maalesef biz sizlerin karşısındayız. Görevi kaidesi çok değerli halkımıza, vatandaşlarımıza en kaliteli sağlık hizmeti sunmak olan sağlık çalışanlarına yapılan bu sağlıkta şiddeti gerçekten çok üzülerek izliyorum. Daha bizler 7 yıl önce bir ilimizde bir cinayet olayına giden bir 112 ekibimiz ortada kalan 6 aylık bebeğe kendi sütünü vererek sakinleştirdi. En son geçen haberlerde de gündeme geldi. 7 yıl sonra aynı çocuğu gördüğü zaman hemşire arkadaşımız duygulandı. Böyle insanlarız biz. Yine 112 çalışanı 500 metre hastayı kar engelinden dolayı sırtında ambulansa taşıdı. Şimdi bu kadar kutsal bir mesleği icra eden arkadaşlarımızın gördüğü bu muamele yakışmıyor. Hem dini değerlerimiz hem de milli değerlerimiz hem de milletimizin kültüründe şiddet asla yok. Bizim eksiklerimiz olabilir, ama bunun yolu şiddet değildir. Dünkü  olay 112 çalışan arkadaşımız kalbi duran bir vatandaşımızı kalbini  tekrar çalıştırıp ambulansa alıp yetiştirmeye çalıştığı esnada darp ediliyor. Burada hakikaten kim koruyacak? Biz kime sığınacağız?”

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (22)
düzceli 4 yıl önce
peki bizleri sizden kim koruyacak gidin bakın 3 nolu sağlık ocagına doktorların darıcılı ve azmilili insanlarına yaptıklarına bir bakın sanki hastalar resmen dayak atıyorlar telefonla saatlerce konuşmalar ve hastayı bekletmeler hakaretler
muro 4 yıl önce
ilk önce sağiık çalışanları insanlara karşı davranış eğitimi alsınlar sonuçta bunlar hasta eğitim şart güleryüz insaniyet ve benim elimdesin zihniyeti hayır hepimiz ölümlüyüz
Baskan 4 yıl önce
Sayın başkan duyarlı olman gayet güzel. Tebrikler ama açıklama ile çözülmüyor halk bilinçlendirme yapılmalı.
Yazık 4 yıl önce
Gerçekten şiddete uğrayan arkadaşlara yazık oluyor bi rahat bırakında işlerini yapsınlar
Memur 4 yıl önce
Böyle giderse sağlıkçı kalmaz
Allah razı olsun 4 yıl önce
birkaç torpilli çalışanlar dışında bizler memnunuz.Allah razı olsun.Yalnız girişteki o bayanı değiştirin.cevap veriyor ama niye soru soruyosun der gibi bi tavır.112 dende diğer çalışanlardanda Allah razı olsun
sağlıkçı 4 yıl önce
keşke tüm sivil kuruluşlar Türk Sağlık kadar duyarlı olsa
Koordinatör 4 yıl önce
Ekrem Bey havaya konuşmuş.
Ülkedeki büyük fotoğraftan farksız bir durum yok Düzce'de de.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
kapalı