banner851

banner614

TÜRKİYE'DE İLK KEZ DÜZCE'DE!

banner619

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından Türkiye'de ilk kez Düzce'de "Girişimci Çocuk Atölyesi Projesi" hayata geçirildi. Çocukların girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmayı amaç edinen proje kapsamında, 10-12 yaş grubundaki 25 öğrenciye 5 gün süren bir eğitim verildi. Eğitimin sonunda ise, öğrencilerin proje fikirleri sergilendi.

banner846
Yerel Haber 15.05.2018, 12:30 15.05.2018, 18:50
601
banner844

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından organize edilen, Düzce Valiliği, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen Türkiye'de ilklerden biri olan Girişimci Çocuk Atölyesi Projesi hayata geçirildi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, çocukların girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmak, girişimci düşünceleri küçük yaşlarda başlatabilmek ve çocukları girişimcilik hakkında bilinçlendirebilmek, girişimcilik eko sistemine katkı sağlamak amacı ile “Girişimci Çocuk Atölyesi” adlı bir program başlatıldı.

25 öğrenciye eğitim verildi
Bu kapsamda, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 10-12 yaş grubundaki 25 öğrenciye 7-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Düzce Bilim Sanat Merkezi’nde 5 gün süren bir eğitim verildi. Öğrenciler Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda toplamda 18 okuldan seçildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim üyesi ve Liyakat Derneği Proje Komitesi Başkanı Doç. Dr. Engin Deniz Eriş tarafından oluşturulan eğitim modülü ile Türkiye'de ilk defa Liyakat (Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği) tarafından uygulanan Girişimci Çocuk Atölyesi eğitimleri; Stratejik İletişim Uzmanı ve Liyakat Koordinatör Üyesi Oya Demir ve Liyakat gönüllü eğitmenleri Şevket Uyanık ve Ezgi Ece Uyanık tarafından verildi.

Proje Fikirleri sergilendi
Alanında Türkiye’de ilklerden olan Girişimci Çocuk Atölyesi eğitiminin sonunda, öğrencilerin oluşturdukları proje fikirleri, 11-13 Mayıs 2018 tarihlerinde Düzce’deki bir AVM’de sergilendi. 

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (0)
28°
açık