banner851

banner614

ÜÇ İL’E ÜÇ DÜZCELİ MÜFTÜ

Müftüler Kararnamesi’nde üç ile üç Düzceli Müftü atandı. Buna göre Kocaeli eski Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu Ankara İl Müftüsü, Balıkesir eski Müftüsü Başbakanlık Vaizlerinden Turgut Açari Yalova İl Müftüsü, İstanbul İl Müftü Yardımcısı Şahin Yıldırım’da Kırıkkale İl Müftüsü olarak atandı.

banner619
Yerel Haber 10.12.2016, 17:36 11.12.2016, 18:39
5271
ÜÇ İL’E ÜÇ DÜZCELİ MÜFTÜ

Başbakan Yardımcılığına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 31 ile yeni müftü atanırken 8 il müftüsünün de yeri değiştirildi. Yeni kararnameye göre Bolu, Bitlis, Hakkari ve Osmaniye müftüleri merkeze alınarak bir başka göreve getirildi.

AÇARİ, SÖNMEZOĞLU VE YILDIRIM
Kararlar doğrultusunda yeni atanan müftüler içinde üç Düzceli Müftü de yer alıyor. Buna göre Başbakanlık Vaizlerinden, Balıkesir eski Müftüsü Turgut Açari Yalova Müftüsü olarak atandı. Kocaeli eski İl Müftüsü aynı zamanda Kocaeli Yüksek İhtisas Merkezi Kurucu Müdürü aynı zamandı Düzce’nin Gölyaka ve Çilimli ilçe müftülüklerinde bulunan Mehmet Sönmezoğlu Ankara İl Müftüsü oldu. Sönmezoğlu 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi AK Parti’den Düzce Milletvekili Aday Adayı olmuştu. Kırıkkale İl Müftülüğüne atanan diğer Düzceli Müftü Şahin Yıldırım’da İstanbul İl Müftü Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

 

Yorumlar (3)
Selim 5 yıl önce
Allah kolaylık versin din adamı olmak zor. Hem İslamı temsil edeceğiz hem lüks binalarda takılacağız makam arabalarında dolaşacağız ve iyi maaşlar alacağız. Peygamberler din anlattım diye bir dinar almamışlar, kimi terzi kimi el sanatları kimi çobanlık yaparak geçinirlerdi. Biz ahiretimizi " sizden hiçbir ücret istemeyenlere uyun, onlar müttakilerdir" ayetini görmezden gelenlere teslim edemeyiz.
Irfankurt 5 yıl önce
Yeni görevlerinde başarılar dilerim irfan kürt kandillerini tebrik ediyorum
zafer 5 yıl önce
Bizden hacı hoca çıkar.