banner851

banner614

ÜCRET ÖDEMEYE SON!

Düzce şehir merkezindeki 6 cami için önemli karar... Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında Başkan Dursun Ay, İl Müftüsü Selami Emen ve cami dernek başkanlarının katılımıyla yapılan toplantıda, tuvaletleri paralı olan İmam Hatip, Cedidiye, Kültür, Otopark, Gürcü Osman ve Merkez Büyük camilerinde daimi temizlik çalışanı görevlendirilmesi kararı alındı. Böylelikle bu camilerin tuvaletleri artık ücretsiz olacak, temizlik görevlisinin maaşını belediye verecek.

banner619
Yerel Haber 22.12.2017, 14:12 22.12.2017, 19:11
4717

Düzce şehir merkezinde bulunan ve her gün yüzlerce vatandaşın ibadetini gerçekleştirdiği 6 cami ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

50 kuruş ile 1 TL arasında ücret ödeniyor

Vali Zülkif Dağlı dün Düzce'deki din hizmetlerinin değerlendirilmesi amacıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce İl Müftüsü Selami Emen ile cami dernek başkanları katıldı. Camilerdeki halka sunulan hizmetlerin iyileştirilmesinin ana gündem maddesi olduğu toplantıda, özellikle 50 kuruş ile 1 TL arasında değişen cami tuvaleti ücretleri konusu masaya yatırıldı.

"Tuvaletler ücretsiz olmalı" dediler

Şehir merkezinde bulunmaları nedeniyle en çok rağbet gören camiler olan İmam Hatip, Cedidiye, Kültür, Otopark, Gürcü Osman ve Merkez Büyük camilerinde tuvaletin ücretsiz olması noktasında görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, halkın memnuniyetle karşılayacağı bir karara imza atıldı.

Belediye maaş ödeyecek

Vali Zülkif Dağlı ve Belediye Başkanı Dursun Ay'ın yaptığı istişareler sonucunda bu 6 camide daimi temizlik çalışanı görevlendirilmesi kararı alındı. İbadet için camiye gelen vatandaşların diğer camilerde olduğu gibi tuvalet için ücret ödememesi gerektiği üzerinde hemfikir olan cami dernek başkanları da toplantıdan çıkan karara destek verdi. Böylelikle şehrin göbeğinde olmaları sebebiyle tuvaletleri yoğun kullanılan ve bu sebeple sık temizlik gerektiren camilerde tuvaletler belediyenin maaş vereceği görevliler tarafından temizlenecek.

Diğer camiler de unutulmadı

Öte yandan merkezdeki diğer camilerde de her sabah yine belediyenin görevlendireceği temizlik çalışanları tarafından tuvaletler temizlenecek.

Haber: C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (35)
Emre 4 yıl önce
Ulan memleketin kenef çukurları bile para basıyodu. İyi oldu böylesi düşünsenize cepte para yok çarşının ortasında kaldırıma edecek halimiz yok yani
Tebrikler ama 4 yıl önce
Terminal de ücretsiz olmalı
madur 4 yıl önce
sanayi deki camiye de el atsınlar çırak lardan da bir tele alıyorlar gelirleri ne ki
ilklerden olmak önemli 4 yıl önce
yine ilkin birileri yapmış yıllar sonra düzcede karar alınıyor yine geç kalınmış bir karar
paralı olsun ama 4 yıl önce
budan hem diyanet başkanlığına hem de il yöneticilerine bi önerim var
eğer temizlik imandandır emrine inanıyorsak tuvaletlere neden tuvalet kağıdı konmadı konmuyor paralı olsun kağıt da olsun maliyeti nedir ki faydası yanında
hasann 4 yıl önce
gelirleri çok olan camiler. örneğin otopark camii. bir sürü dükkanı var. kalıcı konutta vb yerlerde camilerin altlarında marketler veya dükkanları var. bunlar müslüman milletin parasıyla yapılmadımı? neye göre kiraya veriliyor. bakmak lazım
murat 4 yıl önce
bazı camilerin kira gelirleri var. neye ve nerelere harcanıyor.cami dernekleri ve dernek gelirleri denetleniyormu? gelirleri olan camiler. gelirleri olmayan camilere eşit bir şekilde ihtiyaçlar için kullanamazmı?
Duzceli 81 4 yıl önce
Ben yurtdisinda soyle goruyorum. Umumi tuvaletler in onunde kimse yok bazilari haric . isteyen istedigi kadar oduyor. Parasini masanin ustune koyuyor gidiyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın