banner851

banner614

ULAŞIMDA ÖRNEK ÇALIŞMA

Komşu il Sakarya'da ulaşımda yeni bir çalışma hayata geçiriliyor. Kurulan Trafik ve Toplu Taşıma Merkezi ile vatandaşlar telefon, mail, whatssapp iletişim araçlarını kullanarak belediyeye taleplerini iletebilecek. Yeni hizmeti sosyal medya hesabından duyuran Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bu sayede şehrimizin dört bir yanında ulaşımı anlık olarak takip edip, sorunlara müdahalelerde bulunacağız.” ifadelerini kullandı.

banner619
Yerel Haber 25.01.2018, 11:09 25.01.2018, 18:30
2123

Ulaşımda yaşanan sıkıntılara anında müdahale etmek ve vatandaşların taleplerine kısa sürede dönüş sağlamak adına komşu il Sakarya örnek bir uygulamaya imza attı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ulaşımda yeni bir çalışmanın daha hayata geçirileceğini sosyal medya hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı. Trafik ve Toplu Taşıma Merkezi’ni hizmete aldıklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, şehrin dört bir yanında ulaşımı anlık olarak takip edip, sorunlara müdahalelerde bulunacaklarını söyledi.

Sistemler araçlara kuruluyor
Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın ulaşımla ilgili şikayet ve taleplerini daha hızlı değerlendirip güçlü bir iletişim sağlamak adına yeni bir yapı kuruyoruz. Trafik ve Toplu Taşıma Merkezi’ni hizmete alıyoruz. Tüm toplu taşıma araçlarında kamera ve araç takip sistemi yönetmelikte zorunlu olduğu için tüm bu sistemler araçlara kuruluyor.

Talepler anında iletilecek
Bu sistem kapsamında vatandaşlarımızın araç içerisinde, yolculuk yaparken anlık talep ve şikayetlerini bu merkezde değerlendireceğiz. Vatandaşlarımız telefon, mail, whatssapp iletişim araçlarını kullanarak bizlere taleplerini iletebilecek. Bu sayede şehrimizin dört bir yanında ulaşımı anlık olarak takip edip, sorunlara müdahalelerde bulunacağız. Daha huzurlu, konforlu bir ulaşım tesis etmek adına çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdüreceğiz.”

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (5)
Kenan 4 yıl önce
50 yildir sakaryadayim bu kadarnkotu br ulasim sistemi yok tocoglu secime yatirim yapiyor ama artik sakaryali tocoglunu istemiyor
Veysel Bağcı 4 yıl önce
DÜZCE de beyaz masaya bir sikayetde bulunuyorsun, cevabini sen merak edersen gidip sorarsan , hatirlarsalar cevapliyorlar. Yani geri dönüş bana yapmadilar mesela.
M 4 yıl önce
Bizde örnek olalım şehirimiz ile ilgili kararları anket ile alalım, uygulama üzerinden olabilir
Altınpınarlı 4 yıl önce
Düzce'de gelsin biz yıllardır çocuğumuz yaşlımız yollarda perişanız muncurlu onlarıotobüsleri berbat çalışıyor Allah onları bildiği gibi yapsın
Gerçek 4 yıl önce
Diğerleri yapar Düzce bakar..