banner851

banner955

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan 5 Şubat’ta açılışı yapılan Zonguldak-Kilimli Yolu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada Düzce’nin Sinop, Bartın ve Zonguldak’a ulaşımının kolaylaştığı ifade edildi.

Yerel Haber 14.03.2022, 14:50
3725
ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA
banner1032

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan 5 Şubat’ta açılışı yapılan Zonguldak-Kilimli Yolu ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Zonguldak ile Kilimli ilçesini bölünmüş yol standardında birbirine bağladıklarını belirtilerek, 40 dakikada geçilen güzergahın 35 dakika kısaldığı ve seyahat süresinin 5 dakikaya indiğini kaydedildi.

Açıklamada Düzce’nin sınır komşusu olan ve Türkiye'nin önemli sanayi tesislerinin bulunduğu Zonguldak’ın kara, deniz, demir yolu ulaşımını buluşturan konumuyla Batı Karadeniz’in ihracat kapısı konumunda olduğuna dikkat çekilerek Zonguldak – Kilimli karayolunun çevre iller başta olmak üzere ülke ekonomisi için önemli kazanım olduğu vurgulandı.

Ayrıca, projenin tamamının hizmete sunulmasıyla Filyos Limanı’na yüksek standartlı erişim imkanı tesis edileceği de kaydedilerek, “Batı Karadeniz Sahil Yolu projesinin önemli bir bölümünü oluşturan güzergah ile Sinop, Bartın ve Zonguldak illerinin Düzce, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul’a ulaşım kolaylaşacak” ifadeleri kullanıldı.

banner844
Yorumlar (4)
gittim gördüm 7 ay önce
sık işim düştüğünden kilimliye gider gelirim.zonguldak merkezde trafik felaket.daracık yollar.tek geçiş mecburi yol.kilimliye gitmek işkence idi.şimdi merkeze girmeden tünele gir.kilimlidesin.Allah razı olsun.
Düzce 7 ay önce
Kilimli ilcesinden sonra yollar kötü. Tüneller filyos a kadar yapilirsa anca denize paralel zonguldak üzerinden gidilir
karaelmas 7 ay önce
keşke anlatılan gibi olsa ama maalesef öyle değil birkere sayılan illerin güzargahı farklı sade 15 km lik kısım yapıldı sanki sinop zonguldak arası yapılmış gibi lanse ediliyor kandırmayın milleti
halk 7 ay önce
şu 2 debir dalgaların vurduğu yol..' gün sonra gene kapatırlar.
25
orta şiddetli yağmur