banner851

banner614

UMUTLAR 2019'DA!

banner619

2011'den bu yana gündemde olan ve yıllardır bitirilememesi nedeniyle yapımı adeta yılan hikayesine dönen Yığılca-Düzce karayolunda geçtiğimiz yıl başlayan ikinci etap çalışmaları devam ediyor. Dar ve virajlı olması nedeniyle yüzlerce kazanın yaşandığı ve onlarca kişiye mezar olan Yığılca yolunun 2019 yılında bitirilmesi hedefleniyor.

banner846
Yerel Haber 15.05.2018, 15:04 16.05.2018, 12:55
2489
banner844

Yapıldı-yapılacak derken yılların geçtiği ve bir çok siyasinin sözler verdiği Yığılca yolunda yarım kalan bölüm için çalışmalar devam ediyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün geçtiğimiz pazar günü Sarıkaya Mağarası'nın açılış töreni dolayısıyla yaptığı Yığılca ziyareti sırasında iş makinelerinin harıl harıl çalıştığı yolda hala tamamlanmayı bekleyen önemli bir mesafe olduğu göze çarpıyor. 

Bilindiği gibi Hasanlar Köyü’nden Alaplı sınırına kadar uzanan 33 km’lik Yığılca-Düzce karayolunun bir bölümü yapılıp öylece bırakılmıştı. Uzun süre bekleyemeye takılan proje, halkı da canından bezdirmişti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün 2016 yılında bayramlaşma için geldiği kentte Bakan'ı karşılarında gören Yığılcalılar, yıllardır özlemini duydukları yolla ilgili yaşadıkları sıkıntıları anlatınca yatırımın seyri değişti. Bakan Özlü ihale sürecini bizzat takip ederek, çalışmaları hızlandırdı.

Bu doğrultuda yolun kalan kısmı için iyileştirme ve viyadük eklemeleri yapılarak proje 2017 yılında yeniden ihale edildi. Geçtiğimiz yıl ağustos ayında iş başı yapılan Yığılca-Düzce yolunu teslim alarak şantiyesini kuran yüklenici firma, havaların düzelmesi ile birlikte yeniden çalışmalara başladı.

Ölümlü ve yaralanmalı çok sayıda yaşanan kaza nedeniyle Yığılcalılar’ın kavuşmayı dört gözle beklediği Yığılca-Düzce karayolunun en geç 2019 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

 

Yorumlar (9)
Duzceli.. 3 yıl önce
Ama o zaman il yönetimi parsadan pay alamıyordu...Şu an yapılmaya çalışılan yalnızca iyileştirme..Mudurnu, göynük, Akyazı üçü de ilçe araya duble yol yapılıyor...Sakarya Kaynarca Yığılca kadar bir yer gidin yol görün duble bölünmüş yol..
Duzceli.. 3 yıl önce
Koskoca cumhur başkanının söz verdiği yolda, siyasilere düşen, geleceği karşılayacak duble yol projesini çizdirip zamanin bakanı Binali Yıldırım ın önüne koymaktı...
Gölyaka 3 yıl önce
Biz 30 yıl bekledik. sizde bekleyin 35 yıl .Bizim ki her kış göçüyor sizinki göçmez inşAllah
Aziziye mah. Li 3 yıl önce
Bizim adliyenin de 4 yıldır kaldırımları düzenlemeleri yapılacak bizde bıktık bizde yemin ettik bu dönem oy yok
Yuri 3 yıl önce
2029 da tamamlanır!
Yığılca'lı bir vatand 3 yıl önce
Her seçim döneminde yapılacak sözü veriliyo fakat hep en son plana atılıyo sırf bu yüzden 24 haziranda oy atmayacağım belki bana kızabilirsin ülkenin tek derdi yığılca mı tabikide hayır ! Ama her seçim döneminde %80 oy veren ve düzce ili ilçeleri genelinde 1.olan yığılca bunu hak etmiyor. Elinizi vicdanınıza koyun Hak ediyor mu sizce ? Yıl 2011 başbakanımız geliyor yapılcak diyor ama aradan kaç seçim dönemi geçti gitti. O yol yapılmadıkça oy falan yok kimseye.
DÜZCELİ 3 yıl önce
YAPACAKLAR YA
Efsane 3 yıl önce
O biraz zor 4 yıl müsade isteniyor 3 tane viyadük 1 tane tünel 7 ayda mümkün mü tabii değil çünkü daha projenin o kadar onaylanmamış yerleri varki ayrıca mevsim şartlarına göre Eylül’den sonra araçlar buralarda çalışamaz hayal etmeyin boşun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık