banner851

banner614

ÜNİVERSİTE İLE PROTOKOL İMZALANDI

Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi arasında proje ve çalışmalar konusunda iş birliği öngören bir protokol imzalandı. Protokol ile fakülte ve Düzce Belediyesi arasındaki iş birliği sağlanarak kentin sorunlarına ortak çözümler üretmek, öğrencilerin kente uyumunu artırmak ve belediyenin uygulamalarına bilimsel bir bakış açısı getirmek amaçlanıyor.

banner619
Yerel Haber 18.12.2018, 14:26 18.12.2018, 18:17
827

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, protokol imza töreninde bir araya geldi. Düzce Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen imza törenine Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam ve Orman Fakültesi Dekanı ile öğretim üyeleri de hazır bulundu.  

Başkan Ay ve Rektör Çakar’ın imza atması ile uygulamaya konulan protokol, Düzce Belediyesi ve Orman Fakültesi arasında bilgi erişimi, paylaşımı ve hayata geçirilecek projelerde ortaklık öngörüyor.

Öğrencilerimizden yararlanacağız”

Protokol hakkında açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Düzce’ye en uygun ağaçlandırma yapılması konusunda çalışmalar yapılacağını belirterek, “Üniversitemizdeki öğrenciler teorik bilgilerini belediye sınırlarında uygulama alanı bulacak. Biz de öğrencilerimizden yararlanacağız. Ağaç budamasından, Düzce’ye hangi bitkiler uygun, bunların hepsini birlikte çalışacağız. Üniversitemiz ve belediyemiz ortak çalışacak. Düzce zaten botanik bahçe konumunda. Üniversitemize ve bize katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

“Düzce’mizin yeşil alanları öğrencilerimiz için de doğal bir laboratuar haline gelecek”

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ise yaptığı bilgilendirme konuşmasında şunları kaydetti:
“Üniversitemizin orman mühendisliği, peyzaj mimarlığı alanlarındaki yeteneklerini bölgemizi ve Düzce’mizin hizmetini sunmakla ilgili özellikle orman fakültemizin ilgi alanına giren tüm konularda belediyemize danışmanlık, bilgi birikimi ve destek olabileceğimiz her türlü alanda destek olabilmek ve geliştirmek için bir protokolle imza altına aldık. Öğrenci ve öğretim üyelerimiz, ilimiz sınırları içerisinde belediyemizin sınırları içinde bulunan yeşil alanları daha verimli vatandaşlarımıza daha hoş ve sürdürülebilir hizmetler ortaya koymuş olacaklar. Danışmanlık hizmetimiz başlayacak ama önümüzdeki bahar aylarından itibaren sahaya yansıması gerçekleşmiş olacak. Düzce’mizin yeşil alanları öğrencilerimiz için de doğal bir laboratuar haline gelecek.”

Protokol ile fakülte ve Düzce Belediyesi arasındaki iş birliği sağlanarak kentin ortak sorunlarına çözümler üretmek, öğrencilerin kente uyumunu artırmak ve belediyenin uygulamalarına bilimsel bir bakış açısı getirmek amaçlanıyor.
Ayrıca anlaşma kapsamında danışmanlık, eğitim ve proje hazırlama gibi konuların da değerlendirilmesi planlanıyor. Bu kapsamda taraflar bilimsel rapor hazırlamak, peyzaj proje uygulamaları yapmak, bilirkişilik, ormancılık ve orman ürünleri, ahşap yapılar, bank ve benzeri uygulamalara danışmanlık yapmak, fakültenin ilgili öğretim üyeleri tarafından belediye personeline Düzce Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (DUYEM) üzerinden açılacak olan kurs, seminer gibi etkinlikler açısından destek vermek, öğrencilerin belediyede zorunlu staj yapmalarına imkan sağlamak, taraflar arasında deneyim paylaşımı ve lisansüstü öğrencileri ile belediye çalışanları arasında bilgi erişiminin kolaylaştırılması gibi çalışmalar yapılacak.

HABER: Ö. YILMAZ

 

Yorumlar (8)
Selim 3 yıl önce
Yeşili oluyorsa "hava kirliligi"de olsun..nasıl zehirleniyoruz bi arastirsonlar. .
ciguli 3 yıl önce
Önemli bir adım olmuş, lakin önceliği universite bölgesine verseydi belediye daha hoş olurdu. Bir gidin bakın bakalım üniversitenin bağlantı yolunun haline. O yol Düzce'nin vitrini. Önce oraya ir el atın öğrenciyi yolunacak kaz olarak görmekten kurtulun ve hakettikleri değere göre şekillendirin oraları.
Hasan 3 yıl önce
Parasını vermediğiniz park bahçe işçilerindende kurtulmuş olursunuz.
Iş bilmezlik 3 yıl önce
Herhalde bu belediye baskanlarini peyzaj mimarlari seçmedi. Onlara kizacagina defalarca burayi betonlastirdigi halde secenlere kız
İdare 3 yıl önce
Atatürk devlet hastanesi ultrason çekim odaları rezalet sıra yok saatlerce bekle çözüm yok idare iş başına lütfen
yazık 3 yıl önce
yenimi aklınıza geldi üniversitelerin ne işe yarayacagı .AYrıca türkiyenin havası en kötü iller arasında kaçıncı oldugumuzdan haberiniz varmı ????????????????
Düzceli 3 yıl önce
Soran olmadıktan sonra Üniversite ne yapsın. Ben biliyorum ki Üniversite Hocaları asar, Melen, efteni, kentpark ve bir dolu yer için proje yaptı ve sundu ama kimse kaale almadı. İnşAllah bu sefer üniversiteyi dinlerler...
ABUZER TATLIDİL 3 yıl önce
2006 YILINDAN BERİ oRMAN MÜHENDİSLİĞİVE PEYZAJ MÜHENDİSLİĞİ OKUTAN OKUL BİLE GEÇ KALMIŞ İŞE GİRİŞMEKTE. YEŞİL DÜZCE BETON DÜZCE OLDUKTAN SONRA PROTOKOL YAPMIŞ MIŞ MIŞ...