banner851

banner614

ÜNİVERSİTE YENİ ‘ACİL’İNE KAVUŞTU

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yeni acil binası 13 Aralık itibari ile vatandaşların hizmetine açılıyor. Resmi açılış öncesinde bir açıklamada bulunan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yeni acil servisin A’dan Z’ye yenilendiğini belirterek, “Eski acil servisimizden en ufacık bile bir malzemenin taşınmayacağı tam donanımıyla, cihazlarıyla, mobilyasıyla, bütün tasarımıyla yeni bir alan” dedi.

banner619
Yerel Haber 10.12.2018, 18:03 10.12.2018, 18:07
3034
ÜNİVERSİTE YENİ ‘ACİL’İNE KAVUŞTU

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Acil Servisi yepyeni bir alanla Düzcelilerin hizmetine sunulmaya hazırlanıyor.

Tıp fakültesi hastanesinin yanında bulunan ek binada hizmete girecek olan yeni acil servis bugün, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ve Başhekim Yardımcıları tarafından incelendi.“Burası A’dan Z’ye yenilendi”

Burada bir değerlendirmede bulunan Rektör Çakar, mevcut acil servisin çok yetersiz ve küçük olduğunu ifade ettiği konuşmasında şunları kaydetti:
“Her akşam 500’e yakın hastayla haşır neşir oluyor acil servis ekiplerimiz ve asistanlarımız. Hem otoparkı, hem de fiziksel mekan içerisi ve dışarısıyla birlikte devam ettirmek mümkün değildi. Bu sebeple hastanemizin bu yeni binasına taşıma fikri geliştirildi. Başhekimimizin liderliğinde bu taşınma arifesinde bazı alanlarımız haklarından feragat ettiler. Vatandaşlarımıza hızlı ve acil bir çözüm olabilmesi için böyle bir tadilatla birlikte burayı acil servise dönüştürmeyi talep ettik. Burası A’dan Z’ye yenilenmiş, eski acil servisimizden en ufacık bile bir malzemenin taşınmayacağı tam donanımıyla cihazlarıyla, mobilyasıyla, bütün tasarımıyla yeni bir alan.


“Daha düzgün ve rahat bir alana kavuşmuş olduk”

En önemli işlerden biri giriş çıkıştı. Otopark sorunu yaşayan vatandaşlarımız ciddi bir sorunla karşılaşıyorlardı. Burada hem ambulansların hem de vatandaşlarımızın park alanının geniş olduğu daha düzgün ve rahat bir alana kavuşmuş olduk. İnşallah kimsenin ihtiyacı olmaz diyoruz ama ihtiyaç durumunda vatandaşlarımızın da inşallah Hakan Topaçoğlu hocamızın ana bilim dalı başkanımızın liderliğinde burada çok güzel bir hizmet vereceğimizi düşünüyoruz.

“13 Aralık tarihinde hizmete giriyor”

12 Aralık Çarşamba günü inşallah açılışını yapacağız Sayın Valimizle birlikte. 13’ünden itibaren bu alan acil servisimiz olarak hizmete girmiş olacak. Böylece sadece acil servis için giriş olarak kullanılan yolumuzu da tamamen kapatmış olacağız. Acil poliklinikler giriş alanı tamamen hastanemizin ana arter noktasından sağlanmış olacak.”

Haber: Ö. YILMAZ


Web'den izlemek için: http://yerelmedya.tv

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.taksimbilisim.yerelmedya

İOS için: https://itunes.apple.com/tr/app/art%C4%B1-yerel-medya/id593435447?mt=8

Yorumlar (17)
Bashekimi kutluyorum 3 yıl önce
Başhekim Öner hoca ve ekibini kutluyorum. Göreve geldiginden beri hastanenin çehresi degisti. Bir sürü güzel alanlar açıldı. Acil 10 numara olmuş. Tebrikler hocam ve emegi gecen herkes
nurettin çabuk 3 yıl önce
Emeği geçenlere Allah dualarını kabul etsin.Başarılı ve güzel haberleri okuyunca herşey güzel oluyor.Sevgiler saygılar
yakari 3 yıl önce
Ben gördüm çok güzel olmuş..Nigar hanım ve ekibini tebrik ederim.Bakı bina önemli ama içindekiler daha önemli bence.Acil geliyoruz ya son sınıf tıp öğr.ya asistan..can bu kadar ucuzmu ya..en azın dan özellikle geceleri 1 uzman olsa yeter..ne uzmanı olursa olsun farketmez tecrübe çok önemli...Başarılar...
Edep 3 yıl önce
Üniversite yapı ve donanım işlerinden sorumlu heyeti kutluyorum okadar güzel ve estetik mekanlar oluşturuyorlarki insan devlet hastanelerini gezince bu heyet buralarada baksa diyoruz hepsine selam olsun
İşte bu 3 yıl önce
Bu sayfalardan rektör hanımı eski acilin sefil durumundan dolayı çok eleştirmiştim.
Fakat eski acil köpek bağlasan durmaz tarzında bir yer idi. İşte rektör hanım asli işinize odaklanınca bir şeyler ortaya çıkıyor. Odaklanmaya devam.
Serdar 3 yıl önce
Sayın rektör hanım çalışmalarınızı takdir etmemek mümkün değil.Yaptığız peyzaj,aydınlatma ve asfalt çalışmalarıyla Üniversitenin çehresini değiştirdiniz.Tebrikler
ADSIZ 3 yıl önce
düzcemize hayırlı uğurlu olsun vesile olanlardan Allah razı ve memnun olsun
Adore 3 yıl önce
Gerekliydi gereği düşünülmüş yerine getirilmiş eskisi karışıktı acil de asistan hekimlerin görev almasına terkedilmemeli ayrıca gasilci kadrosu var gece ortada yok dışarıdan gelen üçyüz kaat alıyor cenaze yıksmaya.güvenliği d eğitin acil iç
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın