banner851

banner614

“ÜŞÜYORUM ANNE” OKUYUCULAR İLE BULUŞTU

banner619

Düzce’ye bağlı Yığılca ilçesi doğumlu sinema ve dizi oyuncusu Sabri Arıkan çocukluğundan bu yana yazdığı şiirlerini bütünleştirdiği “Üşüyorum Anne”adlı şiir kitabını okuyucuları ile buluşturdu.

banner846
Yerel Haber 19.06.2021, 11:30 19.06.2021, 17:59
866
banner844

YığılcaYazar, sinema ve dizi oyuncusu Sabri Arıkan, ikinci kitabı olan ‘Üşüyorum Anne’ isimli şiir kitabı okuyucuların beğenisine sundu. Kitabın kapağında ise, eşsiz manzarası ile gidenleri kendine hayran bırakan Yığılca İlçesi Koca Meşe Mesire alanı fotoğrafına yer verildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan yazar Sabri Arıkan, “Bir Yığılcalı olmaktan her zaman gururlandım bu yüzden şiirlerimde ve kitabımda Yığılca vurgusunu hep ön planda tuttum. Kitabımın kapağında hem Yığılca’yı hem de köyüm Güney’i anlatan bir şey olmasını istedim. Bu yüzden Koca meşeyi kitabımın kapak resmi olarak koydum. Buradan tüm hemşehrilerime söz veriyorum. Yığılca’yı her platformda tanıtmaya devam edeceğim. Yığılca’mın ve Düzce’min güzel yürekli insanlarımızdan desteklerini bekler tüm dostlarıma ve hemşehrilerime saygılar sunarım” diye konuştu.

İlginç bir yaşan hikayesi olan Arıkan’nın, Kdz.Ereğli’de simit satmakla başlayan yaşam hikayesini İstanbul’a taşıyarak, orada televizyon dizileri ve sinema oyunculuğu gibi 50’den fazla projede yer aldı. Yığılca ilçesinde Saklıkent FM grubu ve Radyosunda bölgesini tanıtan ve yön veren programlar yaptı. Arıkan ayrıca yerel basında da köşe yazarı olarak yine bölge hakkında yazılar yazdı. Halen İstanbul’da ikamet eden yazar, yayınlarının devam edeceği müjdesini verdi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)