banner851

banner955

UYARI ÜSTÜNE UYARI GELMİŞTİ!

Günlerdir meteorolojiden yapılan uyarıların ardından beklenen kar yağışı dün Düzce'ye giriş yaptı. TEM ve D-100 Karayolu'nun Kaynaşlı ile Bolu Dağı geçişinde kar yağışı nedeniyle karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmasına başladı.

Yerel Haber 15.01.2019, 15:08 15.01.2019, 17:26
2987
banner1032
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Düzce'nin için "Kuvvetli yağış bekleniyor" uyarısı yaptı ve kar yağışı bugün öğle saatlerinde Kaynaşlı'da etkili olmaya başladı.

Bölgede sabah saatlerinde etkili olan sağanak ve sis, yerini kar yağışına bıraktı.

Yağış, TEM Otoyolu'nun Kaynaşlı Sarıçökek, 1, 2 ve 3'üncü viyadüklerle Bolu Dağı Tüneli kısmında, D-100 kara yolu Bolu Dağı geçişinde bulunan Bıçkıyanı, Bakacak, Karanlıkdere, Dipsizgöl, Seymenler, Elmalık, Abant Kavşağı ve Yumlukaya mevkisinde etkili oluyor.

Bölgede karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürürken, polis ekipleri ise her iki yolda ring halinde sürücüleri yakın takip, kar lastiği ve aşırı hız konusunda uyarıyor.

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının gün boyu devam edeceğini belirtti.

Öte yandan Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde etkili olacak olan kar yağışı ile kar kalınlığının 10 ile 20 cm arasında olması öngörülürken, kuvvetli rüzgâr nedeniyle oluşabilecek buzlanma ve don olayı gibi durumlara karşı tedbirli olunması istendi.


Haber: C.ÜSTÜNER
Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (3)
e yeter ama!!! 4 yıl önce
Kar yağar elektrik kesilir, yağmur yağar elektrik kesilir, rüzgâr eser elektrik kesilir. Bu nasıl iştir anlamadım gitti.
Okul 4 yıl önce
Bence vakit cok gec olmadan okullari tatil etsinler herkes okula gittikten sonra tatil edip insanlari magdur etmeyin
Vali amca 4 yıl önce
Vali amca bu defa lütfen tatili zamanında ilan et.
14
kapalı