banner851

banner614

UYUŞTURUCU İÇİN KULLANIYORLARDI

banner619

Özellikle uyuşturucu kullanan ve kent görünümüne uygun olmayan metruk binalar için yeni bir düzenlemeye gidildi. Metruk binalar 81 ilde belirlenecek ve yıkılması sağlanacak.

banner846
Yerel Haber 26.05.2018, 14:36 28.05.2018, 09:29
2902
banner844

İçişleri Bakanlığı, Mart ayında 81 ilin valisine, “Metruk Binalar Genelgesi” gönderdi. Genelgede, insanların can-mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan, kent estetiğine uygun olmayan metruk binaların belirlenmesi istendi. Metruk binaların başta uyuşturucu satıcıları olmak üzere, suç işleyen kişilerin saklanma, uyuşturucu ve zararlı madde kullananlar ile suç örgütlerinin mesken tuttuğu alanlar haline geldiğine dikkat çekildi. Güvenlik açısından tehlike oluşturan bu metruk binaların mevzuata uygun şekilde yıkılması talimatı verildi.

Yapılan çalışmaların ardından Türkiye genelinde uyuşturucu satıcıları ile suç örgütlerinin kullandığı 60 bin 503 metruk bina belirlendi. Bu binalardan 19 bin 686’sı yıkıldı. Geriye kalan 40 bin 817 metruk binanın yıkımı için ise hukuki süreç devam ediyor.

Diğer taraftan Düzce’de de metruk binalar için ne gibi çalışmalar yapıldığı ve bu binalarda ne gibi çalışmalar yapılacağı da merak edilirken yıkımı yapılacak metruk bina çalışmaları kapsamında Düzce’deki binalar da yer alıyor. İnönü Parkı arkasında yer alan Öney Apartmanı da metruk binaların başında yer alıyor.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (8)
HAMZA 3 yıl önce
YIKILSINDA DEMİRLERİNİ TOPLAYALIM
ENVER 3 yıl önce
AZ KALDI OTUZYILDA BİR DEPREM OLUYOR ON YIL SONRA KENDİLİĞİNDEN YIKILIR.
Can . D 3 yıl önce
DÜZCEDE COK ESKI KÜLÜSDÜR BINALAR SEHIR MERKEZINDE COK DÖKÜLÜYOO BINALAR NE YAPAN VAR NEDE YIKAN
Memet 3 yıl önce
Deprem olalı 20 yıl geçti.yikilma,yanma,uyuşturucu ve fuhuş gibi sayısız tehlikeler bu binalarda her an mevcut ve tehlike saçıyorher an her saniye her gün.ve simdi devlet yıkım kararı alıyor.acziyet ve rezaletin fotoğrafını seyre devam.
rcp 3 yıl önce
ancakmı akıllarına geldi geçmiş ola hep göstermelik işler. bi kerede bakın yıktık temizledik diye görelimde inanalım
Ahmet 3 yıl önce
Allahtan korkun 19 senedir neden yıkmadınız neden
Ritimci Fikret 3 yıl önce
Güvenliği sağlamanın en iyi yolu metruk yerleri yok etmektir. Asayiş bu şekilde kolay kontol edilir. Uyuyan bir tehlikedir.
kazım 3 yıl önce
biz bu haberleri 10 yıldır okuyoruz ama hikaye.
22°
kapalı