banner851

banner614

VALİ AKÇAKOCA'DA AÇIKLADI

banner619

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Akçakoca'ya yaptığı ziyarette bu yaz sezonunda sahillerde alınan güvenlik tedbirleri ile 256 boğulma vakasına müdahale edildiğini açıkladı.

banner846
Yerel Haber 17.08.2018, 13:20 17.08.2018, 17:30
1126
banner844

İlçe ve beldelere yönelik ziyaretler gerçekleştirerek yatırımların son durumunu yerinde inceleyen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Akçakoca'da bir dizi temaslarda bulundu. İlk olarak ilçe basını ile biraraya gelen Vali Dağlı'yı kente gelişinde Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant karşıladı. Burada basın mensupları ile sohbet eden Dağlı, Akçakoca'nın bölge turizmindeki öneminden bahsetti.

Tamamlanan projeler ve süren yatırımlarla Akçakoca’nın değerinin giderek daha da önem kazanacağını belirten Vali Dağlı, yaz sezonu öncesinde alınan  güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler verdi.

35 kilometrelik sahil şeridine ve 15 plaja sahip Akçakoca’da valilik, kaymakamlık ve belediye olarak plaj güvenliğine büyük önem verildiğine dikkat çeken Düzce Valisi Zülkif Dağlı, "Bu yıl 13 cankurtaran 5 adet jet ski ve 1 adet zodyak bot ile kıyılarımızın her an kontrol altında tutulmasını sağladık. 256 boğulma vakasına ekiplerimiz müdahale ettiler. Allah’a çok şükürki bugüne kadar ölümle sonuçlanan bir boğulma vakası yaşanmadı. Bu çok sevindirici bir durumdur. Bundan sonrada yaşanmaması için gereken titizlikle sürdürülecektir.” dedi.

Vali Dağlı ayrıca kentte Kurban Bayramı'nın huzurlu geçmesi için her türlü tedbirin alındığını ifade ederek, bayram sevincinin hüzne dönüşmemesi için araç kullanacak vatandaşlara dikkatli seyretmeleri ve trafik kurallarına uymaları çağrısı yaptı.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)