banner851

banner955

VALİ DAĞLI AÇIKLADI!

“Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı”nda konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü” olarak ilan edilen 26 Haziran Pazartesi günü etkin bir çalışmanın olacağını belirterek Düzce Üniversitesi Uyuşturucu ile Mücadele Biriminin kurulması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Yerel Haber 19.06.2017, 12:33 19.06.2017, 17:20
1179

Düzce’de bağımlılık yapan maddelerle mücadele çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Düzce Valiliğinde her ay düzenli olarak yapılan “Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Toplantısı” bugün Makam Toplantı Salonu’ndaDüzce Valisi Zülkif Dağlı Başkanlığında yapıldı.

Toplantının Haziran ayı gündemini, yerel eylem planı kapsamında Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan toplantıda,“6 Aylık Faaliyet Raporları’nın düzenlenmesi, Yerel Eylem Planının revize edilmesi, Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü ile ilgili etkinlik düzenlenmesi” maddeleri oluşturdu.

Tedbir ve çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz
Toplantıda konuşan Dağlı bağımlılıkla mücadele anlamında yapılan çalışmaların hız kesemeden devam edeceğini belirterek şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın her toplantısında söylediği gibi ülkemizin önündeki en önemli tehdit biri terör biri bağımlılıktır. Biz de bu manada tedbir ve çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Kurumlarımız çalışmalarını yapıyorlar. Şu anda onların tekrar değerlendirmesini yapacağız. Bakanlığımız da bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın çalışmalarına uygun olarak önem veriyor. 26 Haziran tarihinde ‘Dünya uyuşturucu ile Mücadele’ şeklinde bir kabul yapıldı. Bunu da çok etkin bir şekilde önümüzdeki hafta değerlendireceğiz. Bugünde biraz daha fazla farkındalık oluşturulacak. Ama zaten bizim çalışmalarımız bildiğiniz gibi her an zaten devam ediyor.”

Vali Dağlı ayrıca Düzce Üniversitesi’nde kurulması planlanan ‘Uyuşturucu ile Mücadele Birimi’nin oluşturulduğunu kaydederek, “Senatodan da geçti çalışmalarımız sürüyor. Sorun yok” dedi.


Haber: Ö. Yılmaz

banner844
Yorumlar (6)
Anne 5 yıl önce
Vicdani setefi olmayan insan cocuklara uyusturucu verir icirir satar katildir satan hayvanlarda bile merhamet duygusu var insanlardan daha zararsizlar yilan bile cocuk oldugunde annelerin cani yaniyor hepimiz polis asker olmaliyiz
Ibo 5 yıl önce
Düzce maalesef Türkiye'de ilk beşte mi
Sineklerle uğraşmayın 5 yıl önce
Düzcede satanları temizleyin, sineklerle uğraşmayın bataklığı kurutun.Bu kuru laf toplantılarından bir şey çıkmaz..Yıllardır bu toplantılar gündem meşgul etme toplantıları olarak rutin şekilde yapılır netice sıfır elde sıfır.
asabi 5 yıl önce
öğretmenler bile etkin mücadelenin nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi değiller! Gençlik ellerimizin arasından kayıp gidiyor. Bu hususta seferberlik ilan edilmeli. 3-4 çocuk yapmakla bitmiyor; iş donanımlı, ahlaklı ve şuurlu yetiştirmede
BATAKLIK KURUMADAN BİTMEZ 5 yıl önce
SAYIN VALİM, BU İŞİN BİTMESİ İÇİN BATAKLIĞI KURUTMALI, UYUŞTURUCUYU (TÜREVLERİNİ) KÖKÜNDEN KURUTMADAN, BU İŞLERLE UĞRAŞANLARI YOK ETMEDEN SİZİN UĞRAŞLARINZ BİR İŞE YARAMAZ.
Anne 5 yıl önce
InsAllah sayin valim ALLAHIN izniyle DUZCE gencligi bu illetten sayenizde kurtulur cok ailelerin cani yandin uyusturucu illetinden vicdani olmayan insanlarin genclere kurdugu tuzaklari rabbim bozsun
Yeni Sayımız