banner851

banner955

VALİ DAĞLI’DAN NET MESAJ!

Düzce’de artık 3 kattan yukarı yapılaşmaya taviz yok! Valisi Zülkif Dağlı, Deprem Haftası mesajında şehir merkezinde binaların zemin artı 2 kat şeklinde yükseleceğini belirterek, “Bu konudaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz.” ifadesini kullandı. 1999 depremleri sonrası Düzce Belediye Meclisi tarafından merkez için “2” olarak belirlenen kat imar izni günümüzde 4 kata kadar çıkarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Düzce’ye yaptığı ziyarette verdiği talimat yıllar geçtikçe esneyen kat kararına ‘dur’ demiş oldu.

Yerel Haber 01.03.2018, 12:22 02.03.2018, 10:14
2353

1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 1. derece deprem kuşağında yer alan Düzce’de, afet bilincinin daha geniş kitlelere yayılması için bilinçlendirme seferberliğinin artarak devam ettiğine dikkat çekti.

Afet bilinci aşılanıyor
Düzce’nin aktif deprem kuşağında olması nedeniyle deprem açısında tehlikeli bir bölgede olduğunu anımsatan Vali Dağlı, mesajını şöyle sürdürdü: “Kuzey Anadolu Fay Sistemi içerisinde yer alıp depremselliği oldukça yüksek bir bölgedir. Bu gerçeği göz önünde tutarak, yasal, idari ve uygulamaya dönük kararları ve tedbirleri almak devlet ve toplumun önümüzdeki süreçteki en büyük sorumluluğudur. Bu nedenle; halkımızın, öğrencilerimiz ve tüm kesimlerin afet ve acil durumlar konusunda bilinçlendirilmesi, karşılarına çıkabilecek olağanüstü durumlarda kendilerini koruyabilmelerinin yanı sıra ailesine ve çevresine yardım edebilmesinin sağlanabilmesi için eğitim seferberliğine ara vermeden devam edilecektir. Okul çağında bulunan büyük nüfusun dikkatinin afet ve acil durum konularına çekilmesi ve toplumun sahip olduğu afet bilincinin istenilen seviyeye ulaşması ve güvenli yaşam kültürünün oluşturulması büyük önem arz etmektedir.”

“Binalarımızın zemin artı iki kat olması konusundaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz”
Depremin her an olabileceğine dikkati çeken Vali Dağlı, yapılaşma konusuna da değindi ve inşaat sektörünün yüksek katlara izin verilmesi talebine kapıların tamamen kapalı olduğu mesajını şöyle verdi: “Can ve mal kaybı vermemenin anahtarı, depreme dayanıklı yapıların imal edilmesidir. “Deprem Öldürmez Bina Öldürür” bilinciyle hareket etmeliyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ilimizi ziyaretinde verdiği talimat doğrultusunda binalarımızın zemin artı iki kat olması konusundaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Güzel ilimizin ve tüm ülkemizin bir daha böyle afetlerle karşılaşmamasını temenni ederken, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum.”

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (26)
Yuri 5 yıl önce
4 kata evet diyen tüm belediye meclis üyeleri, olacak bir depremde yaşanacak tüm kayıpların vebali sizin üzerinize...
... 5 yıl önce
Depremi cumhurbaşkanı yaşamadı düzceliler yaşadı.yazık ki o kadar kayba rağmen koyun gibiyiz.yani 10 kat dese ne yapacaktı nız.lütfen biraz özgüven.bi silkelenin kendinize gelin.herşey para değil.
Vaayy bee 5 yıl önce
Belediye bizden aldığı terklerin parasını versin.18.madde ile yerlerimize çöktü.Sayın valim bizi o kadar düşünüyorsun madem bunuda çöz.Saygılar
Takipci 5 yıl önce
Ah be Valim, mesele Kat sayısında değil, mesele Kulandığın Malzemelerde.300.000TL lik bir dairede 600tl lik çelik kapı varsa, gerisini siz düşün ün. 10 kat da yapılır sorun olmaz. ama Depremi bahane etmemek lazım. Düzce'nin OVA olması zaten yüksek kat için uygun değil.
Semtinçocuğu81 5 yıl önce
Konuralpin alt yapısıyla merkezin alt yapısı bir değil dostum sen konuralpe gökdelen Allahın izniyle bişey olmaz merkezin yer altı hep bataklık !!
Nusrettin 5 yıl önce
Gelin nusrettin mahallesine bakın adamlar özel yurt yaptı 4 kat gibi ama tam 5 kat ve belediye izin verdi buna
Düzce yer nasılsa :) 5 yıl önce
Cumhur başkanı kat sorununu önce İstanbulda çözsün bence deprem olursa anası ağlar dedikleri en büyük şehir o. Düzcede kata müsade edilmiyorsa inşaat alanında genişleme sağlansın yukarı kat çıkacağına zemine bi daire daha sığdırabilsin. İnsanların yeşil alan kadar yaşam alanınada ihtiyaçları var. Kalıcıda heryer mera gibide neye yarıyor?
ŞAKA GİBİ 5 yıl önce
5 Katlı bina şuan evimin önünde inşa edilmiş durumda..Belediye imar işleri müdürlüğüne yazılı şikayet dilekçemiz olmasına rağmen alınmış meclis kararı hiç kimsenin bu bağlamda sözünü yerine getirmesinde etkili değil...Hadi gelin bu binayı 4 kata nasıl düşürebiliriz.Bu emsal diğer 5 katlı binaları da beraberinde getireceğine inanıyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
açık