banner851

banner614

VALİ'DEN İNCELEME

Adana Aladağ’da 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan yangın faciası sonrasında Düzce’deki öğrenci yurtlarına yönelik güvenlik tedbirlerinde hassasiyet arttı. Kahreden yangında en çok tartışılan konu yangın merdiveni kapısının kilitli olup olmadığı olurken, Kalıcı Konutlar ve Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki öğrenci yurtlarını inceleyen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, yurtlardaki yangın merdivenlerini bizzat kontrol etti.

banner619
Yerel Haber 12.12.2016, 16:36 12.12.2016, 18:14
5289
VALİ'DEN İNCELEME


Düzce Valisi Zülkif Dağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) verilen Kalıcı Konutlar ve Fevzi Çakmak mahallesindeki öğrenci yurtlarında birtakım incelemelerde bulundu. İl Özel İdaresi yetkilileri ile KYK İl Müdürü Kudret Koz’la yurtları gezen Dağlı, yurdun yangın merdivenini inceledi.

Kalıcı işyerleri olarak inşa edilen fakat amacına uygun kullanılmaması üzerine yurda dönüştürülen binalarda inceleme yapan Dağlı özellikle Adana'da yaşanan yangın faciasının hassasiyeti arttırdığına söyleyerk yurda ait yangın merdivenlerini bizzat kontrol etti.

Sadece yangın değil tüm eksiklerle ilgili bir çalışma yapacaklarını söyleyen Dağlı, yurt çevresinde kirliliğin önüne geçilmesi için çöp kutuları konulmasını istedi.
Deprem sonrası kalıcı işyerleri olarak inşa edilen fakat amacına uygun kullanılmayan binalar bir süre önce İl Özel İdaresi tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumu'na tahsis edilmişti.Vali Dağlı ardından diğer kurumları gezdi.

banner844
Yorumlar (8)
SSSS 5 yıl önce
VALİYİ BEĞENDİM...
Ali 5 yıl önce
Sayın valim ne olur şu Düzcenin yollarına bir el atın. Belediyeden umudu kestik. Her yer çukur, çamur yürüyemiyoruz
Anne 5 yıl önce
Bir facia olmasa inceleme yapmayan devlet çalışanları.... keşke herkes işini düzgün yapsa ve yapsaydı da onca masum günahsız çocuk toprağa verilmeseydi...
Sayin Valimize ve öncü ha 5 yıl önce
Sayin valim calisma ve deneyimlerini takdirle izliyoruz.Sayin valim, şu yollara da el atsanız, belediyeden hayır yok, her yer çukur.Kervandan Adliyeye giden yol, kervan köprüsünün tam ustu (iki büyük çukur iki defa aradim belediyeyi, hemen ekipler gidiyor diye bir de yalan konuştular, aylardır ayni) bağlantı yolu total önünden duzce yonune uzun bir şerit, 2.bolge duzpasin olduğu göbek çevresi, cami altı durağın altından diğer durağa kadar, kalicidaki kız meslek lisesinin olduğu göbekten duzpas yönüne kadar, cami alt yan yolda çeşmenin olduğu göbek ve cevresi, ordan pazaryerine kadar sağda ve solda büyük çukurlar var, aradim ordan yola geçişte üni yönünde sağda büyük çukur var.Bunlar bilenler için araç hasarı, bilmeyenler için tehlike.Bu konuda yardiminizi bekleriz sayin valim.Camlievler muhtarına söyledim dalga geçer gibi sabredelim seneye yapılır dedi.
Arda can 5 yıl önce
Özel yurtlara uygun olmamalarına rağmen ruhsatı ver sonra da ruhsatını iptal ederim diye yaptırım uygularım de! Nasıl bir çelişkidir bu! 1 hafta önce tüm yurtlara genelge geldi eksikleri tamamlanması için 01.01.2017 ye kadar süre tanındı peşine valilik görevlendirmesi ile ekip geldi bunlar şunlar eksik külhanbey tavırlarla valilik yetkisiyle geliyorum şöle işlem yaparım böle kabul etmem vs vs. Eksiklet olmamalıdır varsa ruhsatlandırılmamalıdır he madem eksiklere rağmen ruhsat verdin süre tanıyacaksın ve bekleyeceksin ki tamamlansın eksikler. Düzcede yangın kapısı satan tek bir yer var atatürk bulvarında 4 tır sipariş vermiş adamlar onlar takana kadar beklenmek zorunda... tüm şehirlerde aynı yoğunluk var! Kyk nın kiraladığı yurtlarda bile eksik sürüyle madem eksikti niye kiraladı niye ruhsatlandırıldı? Bu arada adı yurt olmayan ama sadece öğrenci konaklayan sürüyle yer var bi zahmet oralarıda denetleyin...
mü min 5 yıl önce
sayın valim özel yurtlarda denetlenmeli.süleymancılar vs yurtlarda.oralarda cuma namazını kılıyorlarmış.din hizmeti anayasal kurum olarak diyanete verilmiştir.bu millet fetö den neler çekti.camiilerimiz var.kuran kursları var .devletin denetiminde olmalı.yayınlarıda diyanetin yayınları olmalı
veli 5 yıl önce
Lise yurtlarına bakın sayın valim yangın merdiveni olmayanlar var
Doğru Söyleyeni 5 yıl önce
Sayın Valim bir öğrenci velisi olarak çok Teşekkür ederim bu hassas karar için. Sanırım tüm öğrenci aileleri ve velileri İlimizde misafir ettiğimiz bu canlar için konu hakkında içleri rahat olur.