banner851

banner614

VALİ SORUNA EL ATTI

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Merkeze bağlı Hatipli Ketenciler Köyü'nde yaşanan su sorununa el attı. Vali Dağlı, Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne bayramdan sonra köyde gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

banner619
Yerel Haber 29.08.2017, 16:18 31.08.2017, 10:27
2099

Bayrama susuz girecek olan Hatipli Ketenciler Köyü'ndeki halkın sesine kulak verildi. Mart ayında baş gösteren ve yaz aylarında tavan yapan su sorununu gündeme getirdiğimiz haber sonrası Köylere Hizmet Götürme Birliği'ni toplayan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, "Bayramdan sonra sorun çözülsün!" talimatı verdi.

Köyün özellikle yukarı kesimlerinde ikamet eden 30 haneyi etkileyen susuzluğun sona ermesi için Kurban Bayramı'nın ardından özel idare ekipleri tarafından çalışmalara başlanacak. Özellikle bahçe sulanması nedeniyle artan susuzluğa su terfi (sevk) istasyonu ile çözüm bulunacak. Düşük seviyedeki suyun yüksek seviyeye getirilmesinin gerekli olduğu durumlarda kullanılan terfi istasyonu ile köylülerin istediği kalıcı çözüm de sağlanmış olacak.

Hatipli Ketenciler Köyü'nde yaşanan su sorununu sorun olmaktan çıkartmak isteyen Vali Dağlı'nın bayramdan sonra başlatılacak çalışmaları da yakından takip edeceği öğrenildi.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (4)
seyfettin yağız 4 yıl önce
sayın valimize teşekkür ederiz. velakin bizim köyün yoluna da el atasa çok memnun oluruz. sayın valimizi, yığılcanın gökçeağaç köyüne bekleriz,köye çıkabilecekmi çok merak ediyorum. köyünün yolun'dan kötü,yol varsa yapılmasın. saygılar...
Bayramda da rezillik deva 4 yıl önce
Hemen başlasa olmaz mi? Bayram bayram rezilliğe devam.
T. 4 yıl önce
Köylere Hizmet Götürme Birliği varken muhtarların kafalarına göre kendi işleri için devletin iş makinelerini kullandıklarını görüyoruz.
T. 4 yıl önce
Sorun konusunda muhtarın basına yansıyan tutumu doğruysa işimiz içler acısı. Civar köyler de çok farklı değil, umarım sayın vali birimlerine muhtarlar konusunda iletilen sıkıntılar için doğru hamleler yapar. Yoksa bu işler silsile ile...