banner851

banner614

VALİ SÖZ VERDİ

banner619

Düzce Valisi Zülkif Dağlı yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldiği çay ve simit toplantısında yaptığı konuşmada TOKİ işbirliğinde emeklilerin de ev sahibi olabilmesine olanak sağlayacak konut projesine Düzce’de görev yapan basın mensuplarının da dahil edileceğinin müjdesini verdi.

banner846
Yerel Haber 02.05.2018, 12:22 02.05.2018, 18:45
2216
banner844

Düzce’de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcilerinin her hafta başka bir isimle istişarelerde bulunmak ve Düzce’nin sorunlarını konuşmak adına Düzce Belediyesi Meydanında düzenlenen çay ve simit toplantısının bu haftaki konuğu Düzce Valisi Zülkif Dağlı oldu.

“Eksiklerimizi ve kusurlarımızı karşılıklı görmek adına bu toplantı çok önemli”
 Vali Dağlı burada yaptığı konuşmasında ön planda olan şeyin samimiyet olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Birbirimizi biraz daha iyi anlamak adına eksiklerimizi ve kusurlarımızı karşılıklı görmek adına bu toplantı bu manada çok önemli. Sizden bir öneri geldi. Hemen onun uygulamasını yapacağız. Cumartesi günü bildiğiniz gibi okur-yazar buluşmamız var. Bunun maiyeti nedir ne değildir bu konuda vali yardımcımız sizi bilgilendirecek. Çünkü 8 gün sürecek bir etkinlik bu. Düzce’de de ilk defa yapılacak bir etkinlik bu. Canan Karatay’da tutun Nevzat Tarhan’a kadar 8 yazarımız gelecek. Buna benzer Ot Festivali ile ilgili halkımıza daha iyi nasıl duyurabiliriz. Bence çok mantıklı ve manalı bir iş. Günlük iş yoğunluğunu arasında bazen süreci yönetmek çok kolay olmayabiliyor. Bundan sonra basın müdürü arkadaşımız bunu yönlendirecek. Bunların biraz daha içerisinde olacak. Programlarımızı basınımızla paylaşacak. Bunun ön hazırlığını yapmış olacağız.”

“Turizm Danışma Ofisi hafta sonları da açık olacak”
Düzce basınının arasındaki samimiyetin güzel işler ortaya çıkardığını kaydeden Dağlı, şu ifadelerde bulundu:

“Düzce’mizin adının daha iyi bilinmesi, daha iyi anılması ve daha iyi yansıtılması amacıyla kendi aramızda koalisyonu nasıl artırabiliriz, haberleri veriş tarzımızı daha nasıl geliştirebiliriz bunları konuştuk. Basın mensuplarımız arasında birlik, beraberliği nasıl beraber yapabiliriz bunları konuştuk. Kamu kurumlarımızdan beklentileri neler bunları konuştuk. Karşılıklı güzel bir mütalaa oldu. Ben bunları çok önemsiyorum. Böyle mütevazi olması işin samimiyetini de artıyor. Böyle olması daha güzel. Önümüzde Ramazan Ayı var neler yapabileceğimizi konuştuk. Ramazan ayında artık rutin iftar programlarımızı yapmayalım diyoruz. Bununla ilgili de açıklama yapacağız. Biraz daha komşumuza, eşimize dostumuza yönelik, dış odaklı olmayan samimi ortamlarda buluşalım istiyoruz. Onları planlıyoruz. Turizm Danışma Ofisimizin ben hafta sonu kapalı olduğunu öğrenmiş oldum. Kaldı ki sezon da açılmış oldu.  Artık görevli sayısını artırarak açık hale getireceğiz. Akşam da geç kapanacak. Ayrıca belediyemizle, valiliğimizle ilgili neler yapabiliriz onları konuştuk.”

Emekli ve gazeteciye konut müjdesi
Öte yandan Dağlı, Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde emeklilerin vatandaşların da ev sahibi olabilmesine olanak sağlayacak konut projesinin müjdesini verdi. Projeye Düzce’de görev yapan basın mensuplarının da dahil edileceğini belirtti.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (7)
hd 3 yıl önce
müslüman lık ile davul gürültüsü ilişkisini nasıl kurdun
Sertanacar 3 yıl önce
Gazetecilerin ihtiyaci vardır
Vayy Bee 3 yıl önce
AKP lilerden ve AKP yalakalarinda fukaraya sıra gelmez
By Gümüş 3 yıl önce
Bekliyoruz sabırsızlıkla
Vali Beye 3 yıl önce
Sayın Vali Bey lütfen davulu yasaklayın.Gece uykusuz gündüz aç.Zaten geceler iyice kısalacak.Davul sesi duymak istemiyoruz..
t 3 yıl önce
Müslümanların çoğunluk olduğu bir ülkede yaşıyorsan buna katlanacaksın ya da bu diyardan gideceksin
m 3 yıl önce
Devlet müteahit oldu hadi hayırlısı