banner851

banner955

VALİ YANLIŞ ALGIYA DİKKAT ÇEKTİ

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzceli vatandaşlara korku salan başıboş sokak hayvanlarına çözüm getirecek Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ilişkin konuştu. Vatandaşların kafasında oluşan yanlış algıyı ortadan kaldırmak amacıyla toplandıklarını kaydeden Dağlı, “Kurulduğunda göreceğiz ki biz bunu kurmakla aslında şimdiye kadar çok geç kalmışız. Biz yeşile ve bitkilere karşı merhametliyiz” dedi.

Yerel Haber 02.03.2018, 12:29 03.03.2018, 11:43
897

Akçakoca’nın Subaşı Köyü sınırları içerisine yapılması planlanan Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ilişkin Düzce Valiliği’nde bir araya gelindi.

Düzce Valiliği Makam Toplantı Salonu’nda Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan bilgilendirme toplantısına İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Merkez İlçe Jandarma Komutanı Bahadır Karadağ, ilgili birim müdürleri ve merkezin kurulacağı bölgenin muhtarları katıldı.

“Bunu kurmakla geç kaldığımızı siz de göreceksiniz”
Toplantının amacının, kurulacak bakım ve rehabilitasyon merkezi ile bazı vatandaşlarda oluşan yanlış algıyı gidermek olduğunu kaydeden Dağlı, şu açıklamalarda bulundu:

“Tüm vatandaşlarımızın iyi niyetli olduğuna inandığımız bir konuyla ilgili sizleri daha iyi aydınlatmak için buraya topladık. Konumuz bildiğiniz gibi, ilimizde kurmayı planladığımız ve yakın bir zamanda başlayacağımız Düzce sokak hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin durumu nasıl olacak, bunun şartları nasıl, yönetmeliği nasıl ve hangi tür hayvanlar gelip nasıl bir muameleye tabii tutulacağı ve tekrar alındığı yere hangi ilçeden alındıysa oraya salınacak.

Biz yine de sizleri bir kez daha bilgilendirmek istedik. Burada tüm bu konuyla ilgili aktörlerimiz burada. Geçici sokak hayvanları bakımevini nasıl işleyeceği ile ilgili sunum yapacak arkadaşlarımız burada. Bu arkadaşlardan Dilek Hanım Zonguldak’ta da aynısını kurup daha sonra ilimiz özel idaresine transfer olarak aldık. Göreceğiz ki biz bunu kurmakla aslında şimdiye kadar çok geç kalmışız. Biran önce bu merhamet dediğimiz, hayvanlara karşıda merhametliyiz, yeşile karşıda merhametliyiz, bitkilere karşı da merhametliyiz ki insanlara karşıda zaten merhametliyiz. İnsan olmanın gereği budur. Dinimizin gereği de budur.”

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (11)
poyraz 5 yıl önce
Bu küçük yatırım için Bu kadar yaygara cok iş aş için calışmalısınız.
Yahu 5 yıl önce
Madem geçici neden onca ağaç kesiliyor düzeltme yapılıyor bir sürü boş arazi va subaşında orada yapın hiç ses çıkmıyor onlardan. Meraklı olan versin hayrına tarlasını da merakları gitsin. Oraya bir fakülte gibi iti bir şey yapın
Vaybe 5 yıl önce
Yahu iyide insanlar içinde iyi şeyler yapın
Selim 5 yıl önce
Su an bir sokak kopegi ve iki yavrusuna bakiyorum..anneleri uyuz olmus tuyleri dokulmus ve hastalik yavrularina geciyor..ve tedavi yaptirma imkanim zamanim yok.sanirim bu hastaneye ihtiyacimiz var.
Esnaf 5 yıl önce
Sokaklarda bir sürü aç hayvan var bunların toplanıp lokantalarda alınan fazla yemeklerle onlara bakılabilir
KABALAK 5 yıl önce
YAPILACAK BARINAK GEÇİCİ DEĞİLDİR.
İLERİDE ŞU YAPILACAK FALAN HEPSİ YALAN.
ŞENLİK YAPILAN TURİZM FAALİYETLERİ YAPILAN ALANIN YAKININDAKİ BU BÖLGEDE BU TESİSİN FAYDASINDAN ÇOK ZARARI OLCACAKTIR.
Akıllı 5 yıl önce
Bence ısırmayan, havlamayan ve mıçmayan köpek ırkı yetiştirilmeli. O zaman köpekler her yerde gezebilir
t 5 yıl önce
o nasıl oluyormuş
m 5 yıl önce
Bu hayvanları sokağa atanları cezalandırın !
yeşili sev, doğayı koru )
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı bulutlu