banner851

banner614

VALİ YERİNDE AÇIKLADI

banner619

Aydınpınar Yolu üzerinde devam eden asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, belediye sınırları dışındaki ilk bisiklet yolunun Aydınpınar Köyü Yolu'na kazandırılmasının planlandığını açıkladı. Vali Dağlı, "Düzce merkezimizden Aydınpınar Köyü'müze ve diğer köylerimize bisikletle gidilmesini hedefliyoruz. Bu manada da ilimizde bir örnek olmasını düşünüyoruz." dedi.

banner846
Yerel Haber 01.12.2017, 12:39 02.12.2017, 15:49
4736
banner844

Vali yerinde inceledi
Asfaltlama sezonunun yavaş yavaş sonuna gelindiği şu günlerde İl Özel İdaresi tarafından köylerde yürütülen çalışmalar hızlandı. Kış aylarına girilmesine bağlı olarak sezon kapanışına az bir süre kala Aydınpına Köyü Yolu'nda devam eden yol çalışmaları bugün Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından bizzat incelendi. İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte asfaltlanmaya hazır hale getirilen yolu inceleyen ve yetkililerden bilgiler alan Vali Dağlı, ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ağır kış şartları gelmeden bitecek
"Yaptığı bu güzel çalışmalardan dolayı Özel İdaremize teşekkür ediyoruz." diyerek konuşmasına başlayan Vali Dağlı şöyle devam etti: "Bu yıl bildiğiniz gibi 110 km sıcak asfaltımızı tamamladık. Aydınpınar Yolu'nda çalışmalarımızı yapıyoruz. 3.5 kilometrelik bir kısım tamamlanmış durumda. Hedefimiz 10-11 kilometreye ulaşarak, Aydınpınar yolunun ve iç yollarının tamamını bitirmek. Ağır kış şartları gelmeden bitiririz diye düşünüyoruz."

Örnek yollardan biri haline gelecek
Yapılan genişletme çalışmalarına işaret ederek Aydınpınar Yolu'nun Düzce'nin örnek köy yollarından biri haline geleceğini belirten, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, ayrıca her gün yüzlerce aracın geçtiği bu işlek yola bisiklet yolunun da kazandırılmasının planlandığını açıkladı.
Vali Dağlı şunları kaydetti: "Eğer teknik olarak bir sıkıntı yaşanmazsa yolu ortadan bölüp, bölünmüş yol haline getirmeyi düşünüyoruz ve iki tarafına da bisiklet yolları yapılmak suretiyle Düzce merkezimizden Aydınpınar Köyü'müze ve diğer köylerimize Gölormanı Köyü olmak üzere köylerimizin tamamına bisikletle gidilmesini hedefliyoruz. Bu manada da ilimizde bir örnek olmasını düşünüyoruz. Belediye sınırları dışındaki ilk bisiklet yolu olması hasebiyle de bu açıdan önemli."

"Hedefimiz bisikleti yaygınlaştırmak"
"Hedefimiz bisikleti yaygınlaştırmak." diyen Dağlı, "Bu yol bizim için önemli bir yoldu. Günlük kaç bin kişinin gelip geçtiği, kullandığı bir yolumuzdu. Bu yol bu köylerimize yakışır diye düşünüyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Araçlarımızın vatandaşlarımızın tekerine taş gelmesin, inşallah hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Vali'nin açıklamaları sonrası özel idare ekiplerince yol asfaltla buluşturuldu
.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (22)
Yusuf YILDIRIM 4 yıl önce
Düzce-Aydınpınar Köyü arası şimdiye kadar çoktan açılmalıydı. Birkaç defa teşebbüs edildi. Ama bir icraat göremedik. Yolun genişletilmesini, yaya yolu ve bisiklet yolu yapılmasını istiyoruz. İdareciler millete hizmeti için vardır.
Aydınpınar köylü 4 yıl önce
Sayın valim aydınpınar köyü yolu iç yollarda yapılacak dediniz fakat şöse alt mevki ova yolunu bi yaptırmadınız biz burda çamurdan tozdan oturamıyoruz. Bizede yardımcı olursanız çok memnun oluruz.
Vestel 4 yıl önce
Bağlantı yolundan kalıcıya bısıkletle gıdılmelıydı. Metel Tokiye bile bısıkletle gıdılmıyor.
mahmut 4 yıl önce
Yolları yapın tabiki ama yarış pisti gibi bırakmayın.Sorumluluğunuz sadece yolu yapmak değil,o yolda trafik düzenini sağlamak.Kasis,trafik kamerası vs.hangisi uygunsa bunlarla trafiğin hızını düşürmelisiniz yoksa hiç yapmamanız daha hayırlı
Can.D 4 yıl önce
YAPILSIN DA ALT YAPIZ YAPILIYO ÖNCE SU AKIS KANALI YAPIN YOLAR GÖL OLUYO CATDELER SONRA YOLAR COK DAR KALDIRIMLARDA COK BOZUK DÜZCE AKCAKOCA HENDEK SAKARYA HALA MÜNÜBÜS YOLCULUGU AVRUPADA BÖYLE SEY YOK MODERN HALK OTÖBÜSLERIYLE YOL
vatandaş 4 yıl önce
yolda bölünmüş yer kaldırmayacak yerler var oralar nolucak köye kadar yada düzceye kadar tek sıra mı gidilecek hesaplama iyi yapılması lazım yavaş araçları sollamalar nasıl olucak bakalım
Selamsız 4 yıl önce
2 ay önce Avrupa yolu yaptık denilen Çilimli Konuralp yolunun 100 de 50 çöktü ve yamandi aynı şirketler yol yapmaya devam ediyor öncü TV den bu konu ile ilgili haber bekliyoruz.bu yol da biz yaptık diye poz verenleri aynı yerde poz vere bil
Köylü 4 yıl önce
İnşAllah yolun kıymetini bilir halkımız birde set yapmazlar inşAllah yolun dar yerleri ne olacak acaba tüm köylere hayırlı olsu emeği geçenlere de çok teşekkürler sayın valimizde teşekkürler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28°
açık