banner851

banner955

VALİDEN KURALLARA UYANLARA ÇİKOLATA

Kar yağışının etkili olduğu D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde görev yapan polisleri ziyaret eden Düzce Valisi Zülkif Dağlı, güzergahta durdurulan sürücülere de uyarılarda bulunarak çikolata ikram etti. Vali Dağlı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, ulaşımla ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını belirterek, "Ekiplerimiz 24 saat iş başında. Hem kara yolları hem de trafik ekiplerimiz çalışmalarını yapıyor." dedi.

Yerel Haber 25.12.2018, 12:58 26.12.2018, 11:44
1336
VALİDEN  KURALLARA UYANLARA ÇİKOLATA
banner1032
Vali Dağlı, Belediye Başkanı Dursun Ay ile kar yağışının etkili olduğu Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde görev yapan polisleri ziyaret etti.

 

Düzce Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürü Zekeriya Baran'dan güzergahtaki trafik akışı ve önlemler konusunda bilgi alan Dağlı, daha sonra ekiplere çikolata ikram ederek kolaylıklar diledi.
 
Sürücülere de çikolata ikram etti
Ekiplerin durdurduğu sürücüleri kış lastiği ve zincir bulundurmaları yönünde uyaran Dağlı, yakın takip ve aşırı hız konusunda dikkatli olmaları yönünde tavsiyede bulunduğu sürücülere de çikolata ikram ederek, "Kurallara uyanlara çikolata var." diye espri yaptı.

 

"Kış lastiği önemli"
Vali Dağlı, yaptığı açıklamada, kar yağışının bölgede sabah saatlerinden itibaren etkili olduğunu söyledi. Araçların daha güvenli seyretmesi için bölgede var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Dağlı, "Belediye başkanımızla ziyaretlerde bulunuyoruz, arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kış lastiği önemli. Kış lastiği olmayan arkadaşlarımız kesinlikle bu yoldan geçmeyi düşünmesinler, sıkıntıya yol açabilir." diye konuştu.

 

"Büyük araçlarımız sol şeridi kapatmasın"
Dağlı, büyük araçların sol şeridi kullanmaması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Büyük araçlarımız çok dikkatli olsun. Sol şeridi kapatmasınlar. Çünkü biz burayı kurtarma araçları için kullanmak durumundayız. Sürücülerimiz, kara yolları ve emniyet ekiplerimizin işaret ve işaretçilerine uysunlar, kazasız belasız, telefonla konuşmadan ve emniyet kemerini takarak buradan geçerler inşallah. Şu an Bolu Dağı'nda sıkıntımız yok, tünel geçişimizde de sıkıntı yok. Ancak akşam saatlerinde kar tutabilir, bunun için biraz daha dikkatli ve itinalı olup daha tedbirli olalım. Ekiplerimiz 24 saat iş başında. Hem kara yolları hem de trafik ekiplerimiz çalışmalarını yapıyor." 


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 
 
banner844
Yorumlar (4)
şemsiyeci 4 yıl önce
başkanın şemsiyeci si kim tanıyan var mı ? :)
İlkel görüntü 4 yıl önce
Avrupa bürokrat kendi şemsiyesini tutar.
ne işi var 4 yıl önce
Belediye Başkanının orda ne işi var? Görevinin başında düzce mahallelerinin yolları kışa hazırmı ona bakıversin.
Serdar 4 yıl önce
Valimiz maşallah size
26
kapalı