banner851

banner614

VALİ'DEN VEDA MESAJI

Vali Adnan Yılmaz, Düzce'ye veda etti. Son mesajında Düzce halkına eşit ve tarafsız bir hizmet sunma gayretinde olduğunu vurguladı. Yılmaz, "Düzce’de görev yaptığım süre içinde vatandaşlarımıza kamu hizmetlerinin sunumunu hak ve adalet ölçüleri içinde, samimi, eşit ve tarafsız bir şekilde sağlamaya çalıştım" ifadesini kullandı.

banner619
Yerel Haber 18.08.2013, 11:48
262
VALİ'DEN VEDA MESAJI

Eşit ve tarafsız olmaya çalıştım

Merkeze atanması dolayısıyla Düzce'deki görevi sona eren Düzce'nin 7. Valisi Adnan Yılmaz bir veda mesayı yayımladı. Yılmaz, yaklaşık 1 yıl Düzce'de görev yaptıktan sonra Bakanlar Kurulu kararıyla Merkez Valiliğine atandığını belirterek başladığı mesajında Yılmaz, "17 Ağustos 2012 tarihinden bu yana görev yapmaktan şeref duyduğum ve asla unutamayacağım dostluk ve anılar edindiğim Düzce Valiliğinden Bakanlar Kurulu'nun takdirleriyle Merkez Valiliğine atanmış bulunuyorum. Düzce’de görev yaptığım süre içinde kanunlarla verilmiş görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye özen gösterirken; vatandaşlarımıza kamu hizmetlerinin sunumunu hak ve adalet ölçüleri içinde, samimi, eşit ve tarafsız bir şekilde sağlamaya çalıştım. Düzce'mizin ve Düzceli vatandaşlarımızın ekonomik, sosyal, kültürel alanlarda, özellikle eğitim sahasında çoktan hak ettiği seviyeye ulaşması gayretlerine öncülük etmeyi, omuz vermeyi, çaba göstermeyi en başta gelen görevim olarak gördüm" ifadelerini kullandı.

Düzce'yi tanıtma gayretindeydik

Düzce'nin zengin kültür ve sanat hayatını mümkün olan tüm platformlarda tanıtmaya çalıştıklarını vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti: "Geliştirdik. İlimizi Marka Kent yapma yolunda gayret sarf ettik. İlimizin tarihi ve kültürel varlıklarını gün yüzüne çıkartmak için gayret sarf ederek il turizminin hizmetine sunulması için birlikte çalıştık. Aynı düşüncelerle ilimizde güvenlik ve huzurun muhafazası, can ve mal emniyetinin temini, şehit yakını ve gazilerimizin, kimsesiz yaşlılarımızın, yetim çocuklarımızın dilek, şikayet ve sorunlarının karşılanması en önemli hassasiyetimi oluşturdu. Bu çaba ve çalışmalarımda başta kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan mesai arkadaşlarım olmak üzere, bu kente değer katan, hizmet etmeyi görev bilen çalışmalarımda bana ve katkı sağlayan, il milletvekillerimizin, kaymakamlarımızın, belediye başkanlarımızın, adliyemizin, üniversitemizin, İl Genel Meclisi üyelerimizin, siyasi parti yöneticilerimizin, muhtarlarımızın, meslek kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basının ve en önemlisi de Düzce halkının katkı ve desteklerini her zaman yanımda buldum. Bu destek ve güçle huzurlu ve verimli bir dönem geçirdiğimi memnuniyetle belirtmek isterim. Bu vesileyle yukarıda saydığım ya da sayamadığım tüm kişi, kurum kuruluş ve teşkilatlara ve mensuplarına, bilhassa aziz Düzcelilere teşekkür ediyor, aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, helallik talebimle bir Düzceli olarak arz-ı veda ediyorum."

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)