banner851

banner614

VALİLERDEN KIŞ TEDBİRLERİ ZİRVESİ

İstanbul Ankara karayolunun Bolu Dağı kesiminde kış aylarında alınacak tedbirlerle ilgili toplantı Bolu Dağı Polisevi’nde yapıldı. Bolu Valisi Aydın Baruş, "Vatandaşlarımız yola çıkarken kar yağışı nedeniyle yolun kapanması ihtimaline karşı tedbirli olmalılar" dedi. Düzce Valisi Zülkif Dağlı da, "Yol kapalı olduğunda sürücüler ikinci şeridi işgal etmesinler" diye konuştu.

banner619
Yerel Haber 13.12.2016, 18:35 13.12.2016, 18:44
4086
VALİLERDEN KIŞ TEDBİRLERİ ZİRVESİ

D-100 Karayolu ve Bolu Dağı Tüneli geçişinin 24 saat trafiğe açık tutulması ve bu yolları kullanan vatandaşların herhangi bir mağduriyete uğramadan gitmek istedikleri yere sağlıklı bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla Bolu Dağı Polis Evi'nde '2016-2017 Kış Tedbirleri Koordinasyon' toplantısı yapıldı.
Bolu Valisi Aydın Baruş ve Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan toplantıda iki ilin kış boyunca koordineli bir şekilde çalışması Bolu Dağı Tüneli ile D-100 karayolunun Bolu Dağı geçişinin kapanmaması için alınacak tedbirler görüşüldü. Toplantıya Bolu ve Düzce Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanları, İl Emniyet Müdürleri, karayolları ile diğer kurumların yetkilileri katıldı.


Yolun kapanma ihtimaline karşı uyardı
Bolu Valisi Aydın Baruş, vatandaşları yola çıkarken kar yağışı nedeniyle yolun kapanması ihtimaline karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.
Düzce Valisi'nden ikinci şerit uyarısı
Düzce Valisi Zülkif Dağlı ise, Yol kapalı olduğunda sürücüler ikinci şeridi işgal etmesinler" diye konuştu.

Yorumlar (5)
osb çalışanı 5 yıl önce
lütfen ilgilileri görevlerini yapmaya davet ediyorum osb yolu olan aydınpınar yolu bi zahmet tuzlayın kar yağdıkça donma ile birlikte bir tabaka oluşuyor illa bir ölümlü kaza mı olması lazım müdehale edilmesi için saygılar .
deCCCal 5 yıl önce
Tatil diyen yurdum insanı sen bir danesin.
zafer 5 yıl önce
Vali bey Merkeze bağlı bir köyde oturuyorum yaklaşık 15 cm kar var ve hala yağmaya devam ediyor sabaha kadar böyle devam ederse 25 cm bulur tatil olmasını istiyorum.
DecCAL 5 yıl önce
Yarın okulları tatil yapın vali bey
özdüzceli 5 yıl önce
valinin uyarısı çok önemli ve dikkate alınmalı zira yolu açmaya gelen araç bu nedenle yolu açmaya gidemiyor.en büyük vali bizim valiiii.