banner851

banner614

VALİLİĞİN ADINI KULLANIYORLAR

banner619

Düzce Valiliği, valilik çalışanlarının isimlerini kullanmak suretiyle bazı şahısların vatandaşları arayarak polise destek, çeşitli etkinlik, organizasyon ve yardım kampanyaları gibi birtakım taleplerine itibar etmemeleri konusunda uyardı.

banner846
Yerel Haber 31.05.2017, 13:04 31.05.2017, 18:27
5650
banner844

Düzce Valiliğinden konuyla ilgili olarak yazılı olarak yapılan açıklamada, valilik çalışanlarının isimlerini kullanmak suretiyle bazı şahısların vatandaşları arayarak onlardan polise destek, çeşitli etkinlik, organizasyon ve yardım kampanyaları gibi birtakım taleplerde bulunduklarına dair valiliğe bilgiler ulaştığı ifade edildi.
Açıklamada, valiliğe veya kamu kurumlarınca bu şekilde herhangi bir talep olmadığı gibi bu tür aramalar yapan kişilerin kötü niyetli ve dolandırıcı olduklarının bilinmesi istendi.

Vatandaşların söz konusu durumla karşılaşmaları durumunda arayan telefon numaralarını ve diğer bilgileri derhal en yakın kolluk kuvvetine (emniyet-jandarma) bildirilmesi ve bu taleplere kesinlikle itibar edilmemesi konusunda duyarlı olunması uyarısı yapıldı.

Yorumlar (0)