banner851

banner955

VALİLİK’TEN “CEZAİ İŞLEM” UYARISI

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada cadde ve sokaklarda atıl vaziyette bulunan araçların asayiş ve terör suçları bakımından risk oluşturulduğu belirtilerek, araçlarını kaldırmayan ruhsat sahiplerine cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

Yerel Haber 29.12.2018, 15:42 30.12.2018, 18:19
4162
banner1032

Hem görüntü kirliliğine neden olmasından dolayı kent havasını bozan atıl vaziyetteki hurda araçlarla ilgili harekete geçildi. Düzce Valiliği tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, araçlarını cadde ve sokaklardan kaldırmayan ruhsat sahibine cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

“Asayiş ve terör suçları bakımından risk oluşturuyor”
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz sınırların içerisinde herhangi bir nedenle kullanılamaz hale gelmiş; cadde, sokak ve boş arazilere bırakılan atıl vaziyetteki araçların ya da bunların mütemmim cüzlerinin çevre kirliliğine neden olan ve bulunduğu bölgelerde genel asayiş ve terör suçları bakımından risk oluşturduğu değerlendirilmektedir.

“Araçlarını kaldırmayana cezai işlem uygulanacak”

Kamuya ait yerler ile özel mülklerde çevre düzeni ve güvenliğini bozar şekilde bırakılan kullanılamaz, atıl vaziyetteki araç ya da bunların mütemmim cüzlerinin cadde, sokak ve boş arazilerden kaldırılması için genel kolluk görevlileri tarafından araç sahiplerine tebliğ edildiği halde, araçlarını kaldırmayan ruhsat sahipleri hakkında 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C ve 5236 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 41/6. Maddesi hükmü uyarınca cezai işlem uygulanacaktır."

Haber: Ö.YILMAZ


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 


 

Yorumlar (8)
Süleyman 4 yıl önce
Duranlar tamam da gezen hurdalar ne olucak vatandaşı trafikte tehlikeye sokan hurdalar bu hurdalara halkı binmeye teşvik eden yetkililere kim ceza kesecek ???
Feti81 4 yıl önce
Eski sanayi Çardak sokak. Boydan boya duba ile bölünüp parklanmanin engellenmesi gerekli. Çok sıkıntılı bir yer. Ayrıca hurda araçta bırakılıyor. Kısmen bir temizlik olmuştu ama yine rezil.
Vatandaş 4 yıl önce
Hurdaları topladılarmı tamam
Ülke refaha kavuşacak
Tek sıkıntı Hurda araçlardı çünkü
Düzceli 4 yıl önce
Düzce'de bazan doğru bir kararların alındığı görülmektedir yanlız öncelikle altyolları temizlemek gerekir birde Anıtpark Mehmet Akif caddesi çok sıkıntılı
Orhan Küçük 4 yıl önce
Trafiğe açılan caddemize bukadar saygısızca iki şerit park eden ve buna müsade eden zihniyete gerçekten yazıklar olsun.Bu kafa ile 1 metre yol alamayız.
Vatandaş 4 yıl önce
Sanayide,alt yollara bakın
Sancaklar 4 yıl önce
Sancaklar oto galerininin arkasında münibüs aylardır atıl durumda. Sokak başında. Umarım bu yazının ardından harekete geçerler
gölyaka sapak 4 yıl önce
gölyakja sapağı bütün sokaklar hurda arac dolu duyurulur
18
parçalı bulutlu