banner851

banner614

VATANDAŞ YETKİLİLERE BÖYLE SESLENDİ

Tem Bağlantı Yolu’nun yapılmasının ardından genişleyen Haydar Gördebil Bulvarı ve Kalıcı Konutlar Bağlantı Yolu’nda yayalar için hiçbir güvenlik önlemi alınmamasından şikayet eden Gökhan Bayraktar isimli vatandaş, “Yayaya saygı yok” dedi. Bayraktar, yetkililere de seslendi: “Gerçekten vatandaş olarak oradan bir yürüsünler. Sınıflarını bıraksınlar. Sonra desinler ki vatandaş isyan etmekte haklı.”

banner619
Yerel Haber 08.12.2018, 13:45 08.12.2018, 13:47
1587
VATANDAŞ YETKİLİLERE BÖYLE SESLENDİ

Düzce’de yayaların “tehlikeli yol” isyanına bir yenisi daha eklendi. TEM Bağlantı Yolu’nun yapılmasının ardından şehre giriş çıkışlar her ne kadar rahatlasa da yayalar, kendileri için gerekli önlemlerin alınmamasından şikayetçi.
Ayrıca Kalıcı Konutlar Bağlantı Yolu üzerinde Hürriyet Caddesi kavşağının yapılmasının ardından işlevini yitiren diğer kavşağın kapatılması ile birlikte yayalar için karşıdan karşıya geçişlerde hiçbir önlem alınmaması vatandaşların tepkisini de beraberinde getirdi.
Haber merkezimizin kapısını çalan Gökhan Bayraktar isimli vatandaş da tam olarak bu konudan dert yandı.

“Yayaya saygı yok”

Koçyazı Mahallesi’nde oturduğunu söyleyen ve Düzce’de büyük bir yol sorunu olduğunu dile getiren Gökhan Bayraktar, şöyle konuştu:
“Yayaya karşı saygısızlık var. Yayalara öncelik tanınmıyor. Yeni Bağlantı Yolunda ilk ışıklar kapatıldı. Işıklar kapatıldıktan sonra herhangi bir yayaya saygı yok. Yakında orada ya biri ölecek ya da maddi hasarlı kaza meydana gelecek.

“Karşıdan karşıya geçeceğim arabalardan fırsat bulup geçemedim”

Şimdi bakıyoruz büyükşehirde çok güzel üst geçitler var. Yayaya öncelik tanınıyor. Halka hizmet etmek gerçekten bu anlamda önemli. Biraz önce açık lise sınavından çıktım. Karşıdan karşıya geçeceğim arabalardan fırsat bulup geçemedim.
Yetkililere seslendi: Sınıflarını bıraksınlar, oradan yaya olarak yürüsünler!
Haydar Gördebil Bulvarı’nda yeni yapılan bir yol yaklaşık 8-10 metre karşıdan karşıya geçmekte gerçekten zorluk çekiyorum. Sadece ben değil, herkes elini vicdanına koysun başta Sayın Valimiz Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanımız Dursun Ay oradan yaşlıların, çocuğun, bir hamile bayanın nasıl geçeceğini bir düşünsün. Gerçekten vatandaş olarak oradan bir yürüsünler. Sınıflarını bıraksınlar. Sonra desinler ki vatandaş isyan etmekte haklı. Yayaya saygı yok. Üstgeçit yok. Birisi ölse kim vurdu ya gidecek. 10 metre bir yol oraya üst geçit koymak çok mu zor?

Haber: Ö. YILMAZ


Web'den izlemek için: http://yerelmedya.tv

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.taksimbilisim.yerelmedya

İOS için: https://itunes.apple.com/tr/app/art%C4%B1-yerel-medya/id593435447?mt=8

Yorumlar (14)
Gökhan bayraktar 3 yıl önce
Ben vatandaş olarak ekisk gördüm yerleri söyledim sizde dile getirin burası bizim memleketimiz bize hizmet versinler kimse hizmet yok..... cüzdan doldurdular cüzdan......
Kadir üzmez 3 yıl önce
Cana zarar gelmeden bir önlem alınsın bağlantı yoluna insan yerine koymuyor lar yayaları
Lütfen can kaybı olmadan bir önlem alın artık
Size bir dua edelim
Merkezli 3 yıl önce
Cumartesi pazarı terminal arkasına alınmalı şimdiki yerı zaten sıkışık idi şim otaban yolu yan yollar kalıcı konutlar tam trafik yogun bölgesı bırde pazar yeri buyrun bakalım cık işin içinde bu sorun derhal cözülmelı yoksa secımde degerlendirilir
Can . D 3 yıl önce
HAKLI DÜZCEDE HANGI IS DOGRU YAPILIYOKI
doğrudur 3 yıl önce
sadece orada değil hiç bir yerde yok. istanbul caddesi yine kirlendi, keyifle merkezde yürüyorduk artık karşıya bile gecemiyoruz. bisikletliye de saygı yok, şehir 110 bin araç için mi tasarlandı?
Yaya 3 yıl önce
Düzce de yaya geçitlerinin hiç birinde yaya çizgileri yok
Doğrucu 3 yıl önce
Kalıcı konutlara giderken Yunus marketin o tarafa üst geçit şart. Burada okul ve yurt var. Sabahları ve akşamları öğrenciler görüyoruz karşıdan karşıya geçerken. Gerçekten bu kısımda yaya ile ilgili hiç bir önlem yok.
VATANDAŞ 3 yıl önce
DEVEYE SORMUŞLAR SIRTIN NEDEN KANBUR DİYE DEVE DEMİŞKİ NEREM DÜZGÜNLİ BU LAF TAM DÜZCE İÇİN GECERLİ BİR LAFTIR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın