banner851

banner614

Vatandaşlar “geçit” istiyor.

Düzce ile Yenikent arasındaki bağlantı köprüsünün yapılmasının ardından orta refüjü kapatılan Kervan kavşağı sorun yaratıyor. Yolun Dereli Köyü tarafında oturan vatandaşlar bu duruma çözüm bekliyor.

banner619
Yerel Haber 21.06.2009, 11:52
204
Vatandaşlar “geçit” istiyor.

Bolu istikametinden Düzce Merkez'e gelen ve Merkez'den gelerek Cumhuriyet Mahallesi'ne gitmek isteyen sürücüler uzun süredir D-100 Karayolu Kervan kavşağını kullanamıyor. Yolun orta refüjünün de kapatılması özellikle yoldan karşıya geçen vatandaşları sıkıntıya soktu.

Son bir haftadır televizyonumuzu arayan Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, bu duruma bir çözüm bulunmasını istiyor. Özellikle engelli vatandaşlar ne yolu ne de bağlantı köprüsünü kullanamıyor. Engelli vatandaşlar bu sorun nedeniyle uzun süredir çarşıya inemediklerini de dile getiriyor.

Bağlantı yolu üzerinde geçtiğimiz günlerde yapılan incelemeler sonunda ise üç tane altgeçit yapılacağı belirtilmişti. Bu konuda hala bir gelişme yaşanmazken vatandaşlar ise bu sorunun bir an önce bitmesini istiyor. Altgeçit konusunda ne zaman somut bir adım atılacağı ise ilerleyen günlerde belli olacak. Sorun giderilene kadar ise vatandaşlar karşıya geçme konusunda daha uzun süre sorun yaşayacağa benziyor.

banner844
Yorumlar (0)