banner851

banner614

VEKALATEN ÖZÇETİN ATANDI

Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi bir kez daha değişti. Hakkında çıkan haberlerden sonra kurumun daha fazla yıpranmaması için görevinden istifa eden Recep Özmerdivenli’nin yerine vekaleten Doç. Dr. Adnan Özçetin atandı.

banner619
Yerel Haber 12.10.2013, 13:41
333
VEKALATEN ÖZÇETİN ATANDI


BAŞHEKİM İSTİFA ETTİ

Düzce Üniversitesi Hastanesinde başhekimliğe yeni atanan Recep Özmerdivenli görevinden ayrıldı. Özmerdivenli'nin yerine ise Doç. Dr. Adnan Özçetin Başhekim olarak rektörlük tarafından atandı. Bünyamin Dikici'nin görevden alınması ile yerine başhekim olarak atanan Recep Özmerdivenli hakkında basında birçok haber çıktı ve göreve getirilişin usulsüz olduğu iddia edildi. Konu hakkında basın açıklaması yapan Düzce Üniversitesi yönetimi Recep Özmerdivenli'nin başhekimliğinde yönetmeliklere ve kanunlara aykırılık olmadığı yönünde bir açıklama yaparak konu hakkında bilgilendirme yaptı. Recep Özmerdivenli’in Başhekim olarak atanması konusuna siyasilerde karışırken CHP İl Başkanı Basri Karslıoğlu atama konusunda “Etik değil” değerlendirmesinde bulunurken, MHP İl Başkanı Abdullah Danışmaz ise Recep Özmerdiven'linin arkasında olduklarını ifade etmişti.

Yaşanan olaylardan sonra Rektör Funda Sivrikaya Şerifoğlu ile görüşen Recep Özmerdivenli, kurumun daha fazla zarar görmemesi için görevden ayrılmak istediğini belirtti. Rektör Şerifoğlu, Recep Özmerdivenli’nin talebini olumlu karşılayarak yerine başhekimlik görevine vekaleten Doç. Dr. Adnan Özçetin'in getirildi. Rektörlükten alınan bilgiye göre; basında yer alan haberlerden dolayı kurumun daha fazla yıpranmaması için rektörün teklifi kabul ettiği ve Recep Özmerdivenli’nin yerine başhekimliğe vekaleten Doç. Dr. Adnan Özçetin'in atanmasına karar verildi.

 

Haber; M.YILMAZ

Yorumlar (0)