banner851

banner614

YABALI DEDE ANILDI

banner619

Darıcı Mahallesi bir değerini unutmuyor…“Yabalı Dede” yi anma programı, bu yılda iftar programıyla birleştirilerek büyük bir coşkuya sahne oldu. Kuran-ı Kerim ve duanın ardından bine yakın kişi birlikte iftar açmanın mutluluğunu yaşadı.

banner846
Yerel Haber 14.07.2014, 13:59
280
YABALI DEDE ANILDI
banner844

Darıcı Köyü “Yabalı Dede” anma programı büyük bir katılımla yapıldı.Darıcı Mahallesi’nde gerçekleştirilen programa çok sayıda davetli eşlik etti. Tasavvuf Korosu tarafından sunulan programda Kur’an-ı Kerim ve ilahiler sunuldu.Murat Bakırkaya’nın solo okuduğu ilahi ve kasideler coşkuyla izlendi.

 

 


Darıcı Mahalle Muhtarı Mehmet Turgut, bu yıl 9.sunu gerçekleştirdikleri “Yabalı Dede” anma programının bu yılda ramazan ayına rastlaması üzerine iftar programıyla birleştirildiğini hatırlatarak,insanoğlunun manevi olarak da hayatı dolu dolu yaşaması gerektiğini belirterek, konuşmasını bir şiirle noktaladı:


Darıcı Köy iken başlanan “Yabalı Dede”yi anma programlarının bundan sonra da Mahalle olmasına rağmen devam edeceğini kaydeden Muhtar Turgut, manevi

 

 

 

Tasavvuf Müzikli programı iftar saatine kadar dikkatlice takip edenvatandaşlar, bu tür anma programlarıyla manevi şahsiyetlerin yeni nesil tarafından da tanınmasını sağlamanın önemi üzerinde durdular.


Sosyal Tesiste gerçekleştirilen “Yabalı Dede”yi anma programı, yaklaşık bine yakın kişiye iftar ikramıyla tamamlandı.

 

 

Haber;E.Tayhan

 

 

 

 

Yorumlar (0)
18°
kapalı