banner851

banner614

YABAN HAYATI İÇİN YEMLEME

Kardüz yaylası ve çevresindeki yaban hayvanları bu yıl da unutulmadı. Yoğun kar yağışı sonrası yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanların hayatta kalması için doğaya yem bırakıldı.

banner619
Yerel Haber 05.02.2018, 14:19 06.02.2018, 15:58
1184

Çetin kış şartlarının etkisini daha yoğun hissettirdiği özelikle yaylalarda kışın yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanlar için doğaya yem bırakılıyor. Bu anlamda yaban hayvanlarının imdadına Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri yetişiyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Düzce Şubesi’nin bu kez adresi Kardüz yaylası ve çevresi oldu. Yabani hayvanların en yoğun yaşadığı yerler fotokapanla tespit edildi. Daha sonra hayvanların bulmalarını kolaylaştırmak adına uğrak noktalarına ot, saman ve buğdaydan oluşan balyalar dağıtıldı.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (3)
M 4 yıl önce
'Evcilleştirdiğiniz her şeye karşı sorumlusunuz'
Siz gidip vurmayın onlar yemek bulurlar, bunca yıldır sizsiz yaşıyorlar
ADAM 4 yıl önce
REKLMACILAR SİZİ.İKİ OT VERMEYLE OLMUYO BUNLAR KAÇ ÇALIŞMA VE PROJE YAPTINIZ DOĞA İÇİN.KIŞ BİTMİŞ OT ATIYOLAR.KESİN MANGAL ZİYAFETİ YAPMIŞINIZDIR..BIRAKIN BUNLARI..
YER BELİRTMEYİN BARİ 4 yıl önce
YAPTIĞINIZ, İYİ GÜZEL VE HOŞ ŞEYLER ANCAK HABER BARİ YAPMAYIN, ÇÜNKÜ O HABERİN İÇERİĞİNDE KENDİNİ AVCI DİYE TABİR EDEN " KARACA, KEÇİ VE DİĞER HAYVANLARI VURAN ELİ KANLI CANİLER" VERDİĞİNİZ YERLERİ BELİRLEYİP ORALARA O ZAVALLI HAYVANLARI VURMAYA GİDİYORLAR.