banner851

banner614

YAĞIŞ ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Batı Karadeniz’de yaşanan kar yağışı, yüksek kesimlerde etkili olmayı sürdürüyor. D-655 Karayolu ve D-100 Karayolu’nun Bolu Dağı kesiminde ulaşımda aksamalar yaşanırken, kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı. Ayrıca ring halinde bulunan polis ekipleri, ağır tonajlı zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor

banner619
Yerel Haber 28.02.2019, 11:26 28.02.2019, 17:25
3344
YAĞIŞ ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bölgede, gece başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor. Özellikle Anadolu Otoyolu'nun, Bolu Dağı Tüneli ve D-655 Düzce-Zonguldak yolunda yoğun kar yağışı etkili oluyor.

Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaşırken, trafik ekipleri, sürücüleri kar yağışı ve buzlanmaya karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Bolu Dağı geçişinde bulunan Karanlıkdere, Bakacak, Kaynaşlı, Seymenler mevkilerinde ağır tonajlı araçların rampa çıkışlarında zorlandığı ve zaman zaman yolda kaldığı görülüyor. Yolda kalan araçlar, trafik ve Karayolları ekiplerinin yardımı ile kısa sürede kurtarılmaya çalışılıyor. 

Trafik ekipleri, Bolu Dağı çıkışı olan Kaynaşlı Dörtyol mevkisinde ağır tonajlı araçları durdurarak geçişlerine izin vermiyor. Araçlar bölgede bulunan tır parklarına yönlendiriliyor. D-655 Düzce-Zonguldak Batı Karadeniz bağlantı yolunda da ağır tonajlı araçların geçişine müsaade edilmiyor. 

Bölgede ring halinde bulunan polis ekipleri, sürücüleri yakın takip ve zincir bulundurmaları konusunda uyarıyor. (AA)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (0)