banner851

banner614

Yalçın ailesi uyku uyuyamıyor.

Yaklaşık bir ay önce sel felaketi yaşayan Beyköy Beldesi'nde toprak kaymaları durmak bilmiyor. Beyköy'e bağlı Değirmen Başı Köyü Dere Mahallesi'nde meydana gelen toprak kayması sonucu bir ev yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.

banner619
Yerel Haber 31.08.2009, 15:48
122
Yalçın ailesi uyku uyuyamıyor.

Beyköy'e bağlı Değirmen Başı Köyü Dere Mahallesi'nde ikamet eden Hurşit Yalçın'a ait bir ev ve bir ahır toprak altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya.Yaklaşık 4 ay önce evin bulunduğu yerdeki yamaç heyelan sonucu kaymış ve ev toprak altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. Daha sonra bir kez daha kayan toprak evi iyiden iyiye tehlikeye soktu ve Yalçın ailesi geceleri uyku uyuyamaz hale geldi. Son olarak ise geçtiğimiz cumartesi günü ikindi vaktinde kayan toprak Yalçın ailesine ait meskeni tehdit etmeye başladı. Sıkıntısını dile getirmek için mikofonlarımıza konuşan Hursit Yalçın, yetkililerin gelip sadece baktığını ifade etti. Yalçın, yaptığı açıklamada Valilikten geliniğini ve buraların incelendiğini belirterek, "Herkes buraya geliyor inceleme yapıyor fakat kimse soruna çözüm bulmuyor." şeklinde konuştu. Bayındırlık İl Müdürlüğünden de yetkililerin gelip inceleme yaptığını vurgulayan Yalçın sorunun asıl kaynağının toprağın aktığı yer olduğunu söyleyerek, " tepeden su hattı geçiyor. Su toprağı yumşattığı için toprak tutunamayıp kayıyor. Bu toprak buradan alındığı takdirde hiçbir sorun kalmaycak." ifadelerine yer verdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç daha önce Bayındırlık İl Müdürlüğü'ne yazı yazdığını ve yazıya bir cevap gelmediğini belirtti Kılıç, kendi evinin de burada bulunduğunu ve bu mahallenin heyelan tehlikesi altında olduğunu vurguladı. Konuyla ilgili gerekenin yapılması gerektiğini imkan verildiği takdirde ellerinden gelen herşeyi yapabileceklerini söyleyen Kılıç, kendi imkanlarının burayı düzenlemeye yetmediğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)