banner851

banner955

YANMAZ: İLÇEMİZE KATMA DEĞER SAĞLAYACAK

Akçakoca, 1 yıllık pandemi engelinin ardından tekrar festivalle şenlenecek. İlki 2019 yılında gerçekleşen Akçakoca Belediyesi’nin organizasyonundaki Akçakoca Geleneksel Hamsi Festivali’nin ikincisi yarın (12 Aralık) saat 14.00’te Çuhallı Çarşısı’nda başlayacak. Karadeniz müziğinin sevilen sesi Ekin Uzunlar’ın konser vereceği etkinlikte tonlarca hamsi ekmek de vatandaşlara dağıtılacak.

Yerel Haber 11.12.2021, 13:31 11.12.2021, 13:49
3029
YANMAZ: İLÇEMİZE KATMA DEĞER SAĞLAYACAK

İlki 2019’da düzenlenen ve pandemi nedeniyle bir yıl ara verilen Akçakoca Hamsi Festivali’nin ikincisi 12 Aralık Pazar günü düzenlenecek.

Akçakoca Belediyesi’nin organizasyonunda geleneksel hale getirilen Hamsi Festivali, Çuhallı Çarşısı’nda pazar günü saat 14.00’te başlayacak.

Vatandaşların hem hamsiye hem horona doyacağı festivalde Karadeniz müziğinin son dönemde yükselen yıldızı olan Ekin Uzunlar ve Böceeeek grubu sahne alacak.

Festivalde konserlerin yanı sıra halk oyunları gösterisi de düzenlenirken tonlarca hamsi ekmek de katılımcılara ikram edilecek. 

Karadeniz fırtınasının eseceği festivalle vatandaşlar unutulmaz bir gün yaşarken, Batı Karadeniz’in incisi ve Düzce’nin denize açılan kapısı Akçakoca’nın tanıtımına da katkı sunulmuş olacak.

“İlk festivalimizin bir gömlek üstüne çıkacağız”

Öte yandan 7 Aralık’ta Öncü TV’nin ‘Güne Merhaba’ programına canlı telefon bağlantısı ile konuk olan Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, 12 Aralık Pazar günü (yarın) ikincisi düzenlenecek olan ve dolu dolu bir programın hazırlandığı Akçakoca Geleneksel Hamsi Festivali’ne tüm vatandaşları davet etmişti. Yanmaz, şöyle konuşmuştu: “Festivalimiz bu yıl da Çuhallı Çarşısı’nda olacak. Ekin Uzunlar ve Böceeeek grubu sahne alacak. Daha birçok aktivite ile 2019 yılındaki ilk festivalimizin bir gömlek üstüne çıkmayı hedefliyoruz. Festivalimiz, ilçemize katma değer katacak. İnsanların hoş bir şekilde eğlenmelerini, moral ve motivasyon açısından rahatlamalarını istiyoruz. Tabii festivalimizde horon da olacak. Horon olmadan da olmaz.”  

Yorumlar (1)
Semi 12 ay önce
Eyvah.desene hamsiyi 60 tlden yiyecez..Once bedava.sonra bindirim haftaya..yoksa maseaflar kimden cikacak.
Yeni Sayımız